PREHĽAD VÝSLEDKOV 4.10. – 10.10.2021

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

10.10.2021: ŠBK Junior Patrioti Levice – Academic ŽU Žilina 83:80 (38:41)

Body LV: Chaban 20, Szabó 14, Špaňo a Solčánsky po 11, Adámik 7, Bielik, Slamka a Misal po 6, Gregáň 2.

Mladí muži pod vedením trénera Kucsu vo svojom prvom zápase vstúpili do zápasu so základnou pätkou z hráčov juniorského tímu. Úvod nezachytili a skúsenejší super viedol 0:7. Zlepšeniu obranou a dvomi trojkami a dvojkou sa dostali do vedenia. Následne trojica Patriotov Chaban, Adámik a Špaňo doplnená 2 juniormi zvýšili vedenie až na 10 bodov. V druhej štvrtine mali viac z hry hostia a išli do šatní s vedením 38:41. V tretej štvrtine levickí juniori mali niekoľko strát, po ktorých sa super dostal do dvojciferné vedenia. Patrioti doplnení o Szaba a Solčánskeho dokázali bodovú stratu skoro vymazať a 3. štvrtina sa skončila stavom 61:62 pre hostí zo Žiliny. V poslednej štvrtine nakoniec domáci hráči dokázali vybojovať prvé víťazstvo.

JUNIORI U19:

8.10.2021: BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Junior Levice 83:68 (34:39)

Body LV: Szabó 18, Solčánsky 15, Tončík 10, Slamka 8, Bielik 7, Misal a Kulčár po 4, Šmrhola 2.

Prvý zápas juniorskej ligy “Gold” sme nezvládli podľa predstáv. Náš hráčsky káder kvôli zraneniam a chorobám držal vyrovnaný stav do polky tretej štvrtiny. Hráči Serede boli efektívnejší strelecky a mali viac energie, čo sa prejavilo v poslednej štvrtine. Aj napriek snahe, to bol z našej strany nevydarený zápas a húževnatý super zaslúžene vyhral.

9.10.2021: Inter Bratislava – ŠBK Junior Levice 70:44 (35:21)

Body LV: Bielik 15, Szabó 12, Slamka 5, Solčánsky a Misal po 4, Gregáň a Šmrhola po 2.

Zápas od začiatku do konca kontrolovali domáci. O víťazovi rozhodli najmä faktory ako výpadky koncentrácie a podpriemerné individuálne herné výkony z našej strany. Krátke pasáže zlepšenej hry nestačili na priaznivejší výsledok a zápas nám ukázal množstvo vecí na ktorých je potrebné pracovať a zlepšiť ich.

MLADŠÍ ŽIACI U13:

9.10.2021: ŠBK Junior Levice – MBK AŠK Slávia Trnava 49:38 (16:21)

Body LV: Mátéffy 22, Števko 7, Varga M. 5, Vávra a Laktiš po 4, Búry 3, Lomen a Vrba po 2.

Levickí mladší žiaci nastúpili na svoj prvý zápas v sezóne proti Trnave. Od úvodu bolo skóre vyrovnané, no po zbytočný chybách levičanov v druhej štvrtine, odchádzal súper do šatne s 5-bodovým náskokom. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a zlepšenou obranou prinútili levičania súpera k stratám, ktoré dokázali využiť a tým otočiť skóre zápasu vo svoj prospech.

9.10.2021: ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka Bratislava 34:72 (14:42)

Body LV: Varga M. 8, Mátéffy a Laktiš po 6, Vávra 5, Búry 4, Tomaščín 3, Lomen 2.

Levičania si v druhom zápase zmerali svoje sily s Karlovkou Bratislava. Fyzicky lepšie disponovaný súper sa vďaka dobrej obrane a rýchlym protiútokom dostal do vedenia už v druhej minúte zápasu, ktoré až do konca stretnutia nestratil. Levičania sa snažili v druhom polčase úspešnými protiútokmi o zdramatizovanie zápasu, no súper ich svojou obranou nútil k stratám a svoj náskok si ustrážil.