PREHĽAD VÝSLEDKOV 27.9. – 3.10.2021

KADETI U17:

28.9.2021: MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠBK Junior Levice 98:69 (47:45)

Body LV: Kulčár 34, Lipovský 23, Krnčan 6, Števko 4, Pilinszký 2.

Do Žiaru nad Hronom sme pricestovali v oklieštenej zostave, V pondelok ohlásili štyria hráči chorobu. výsledkom toho bolo že sme vycestovali iba v počte 8 hráčov. Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, loptu sme si dobre posúvali. Najviac sa darilo Lukášovi Kulčárovi, výborne mu sekundoval Mišo Lipovský a naozaj sa nám darilo a padalo nám. Podarilo sa nám získavať lopty a vybiehať do protiútokov. V druhom polčase minuloročný majster už zapol na plné obrátky, pritlačil na nás a dal si veľký pozor na Kulčára. Ostatní hráči nemajú toľko skúseností, aby sa s tým vedeli vysporiadať. Po veľkom tlaku na našich hráčov sme strácali lopty, ktoré súper jednoznačne využil vo svoj prospech. Preskákali nás o 30 doskokov. S výsledkom 98:69 sme spokojní. Gratulujeme súperovi a tešíme sa na zajtrajší domáci zápas.

29.9.2021: ŠBK Junior Levice – BK AS Trenčín 84:82 (36:49)

Body LV: Lipovský 41, Gregáň 18, Števko 10, Kasan 4, Krnčan a Kubica po 3, Ďurčo a Habara po 2, Macho 1.

Zápas sme začali veľmi nekoncentrovane, čoho výsledkom bola 1. štvrtina 9:26 pre Trenčín. Druhá perióda sa zlepšila a mierne sa nám podarilo dotiahnuť na súpera. Tretia štvrtina sa končila len 7 bodovým rozdielom. Keď tímu z Trenčína v poslednej štvrtine dochádzali sily, tak my sme zapli na plné obrátky na čele so skvelým Mišom Lipovským a tak isto aj Mišom Gregáňom a Mišom Števkom. Sme radi, že sme dokázali zo stavu -19 otočiť na +2 a radujeme sa z výhry. Tešíme sa na víkend, kde nás čakajú ďalšie 3 zápasy.

2.10.2021: ŠBK Handlová – ŠBK Junior Levice 71:99 (41:59)

Body LV: Kováčik 27, Lipovský 21, Kulčár 20, Krnčan 10, Števko 9, Gregáň 6, Kubica 4, Kasan 2.

Prvý zápas na tomto kvalifikačnom turnaji sme začali veľmi dobre, boli sme koncentrovaní a diktovali sme tempo hry. Handlová začala brániť osobne, ale po 3 minútach to zmenili na zónu, ktorá im vydržala až do konca stretnutia. V zóne sme si dobre prihrávali loptu a hľadali si voľné pozície. Skvelo sme si zahrali, užili si atmosféru a hlavne víťazstvo.

2.10.2021: IMC Slovakia Považská Bystrica – ŠBK Junior Levice 75:95 (43:51)

Body LV: Kováčik 44, Lipovský 19, Kulčár 19, Krnčan 7, Števko 4, Kasan 2.

Druhý zápas už bol náročnejší. Súper mal jedného hráča s výškou nad 2 metre, ktorého veľmi dobre ubránil Michal Števko. Dávali sme veľký pozor na prieniky. Vyrážali sme do protiútokov, padala nám aj trojková streľba. Výsledok sa nerodil až tak ľahko ako v zápase s Handlovou, pretože nám už ubúdali sily. V zápase si zahrali všetci, ale mladší síce trošku menej minutážovo.

3.10.2021: MBA Prievidza – ŠBK Junior Levice 125:68 (69:25)

Body LV: Lipovský 22, Kulčár a Krnčan po 11, Kováčik 8, Števko 6, Gregáň 5, Habara 3, Kasan 2.

Od začiatku bolo jasné, že súper má veľké kvality. Od prvej minúty Prievidza diktovala tempo hry. Strácali sme veľa lôpt. V tomto zápase sme už šetrili starších chalanov. Mrzí nás zranenie Petra Kováčika, ktoré sa mu stalo v polovičke 1. štvrtiny. Bol to náš 5. zápas v priebehu 6 dní. Uznávame kvality súpera a gratulujeme k zaslúženému víťazstvu. Skončili sme na konečnom treťom mieste v skupine STRED. V stredu nás čaká baráž s tretími tímami zo skupín ZÁPAD a VÝCHOD, kde sa rozhodne o našom postupe do GOLD alebo do SILVER skupiny.