PREHĽAD VÝSLEDKOV 11.10. – 17.10.2021

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

17.10.2021: ŠBK Junior Patrioti Levice – MŠK Iskra Petržalka 105:55 (54:23)

Body LV: Volárik a Špaňo po 16, Solčánsky 15, Szabó 14, Slamka 13, Chaban 11, Adámik 9, Misal 4, Bielik 3, Šmrhola a Gregáň po 2.

Zápas s jednoznačným priebehom a jasným výsledkom, kde bol rozhodujúcim faktorom k víťazstvu kolektívny výkon. Vyrovnaný bol len úvod stretnutia do stavu 5:5, následne domáci skórovali 12 bodov v rade a od tejto časti zápasu sa bodový rozdiel iba navyšoval v prospech Levíc.

KADETI U17:

16.10.2021: MBK Karlovka Bratislava B – ŠBK Junior Levice 40:65 (25:39)

Body LV: Števko 22, Meňuš 15, Krnčan 13, Gregáň 7, Kasan 6, Kopernický 2.

V sobotu sme nastúpili na zápas proti “Karlovke” B. V podstate to boli začiatočníci a pre niektorých hráčov to dokonca bol aj prvý majstrovský zápas v ich kariére. Naši chalani si schuti zahrali všetci, pričom sa najviac darilo Števkovi. Bolo tam stále veľmi veľa chýb a nepresností, ktoré nám ukázali na čom musíme pracovať v tréningovom procese.

17.10.2021: MBK Karlovka Bratislava A – ŠBK Junior Levice 85:77 (42:39)

Body LV: Kulčár 40, Meňuš 11, Števko 7, Krnčan 6, Kasan a Gregáň po 4, Kubica 3, Kopernický 2.

V nedeľu to bol zápas s tímom “Karlovka” A. Od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas. Na chalanoch bolo cítiť únavu. V 3. minúte 3. štvrtiny sa vyfauloval Števko. Takže sme v podstate hrali pol zápasu bez jedného pivota. V posledných chvíľach to bol vyrovnaný zápas, odskočili nám na 10 bodov, potom sme to dotiahli. Následne nám znovu odskočili a stále sa to takto opakovalo. V koncovke sme nemali sily, tak sme na palubovku poslali hráčov, ktorí mali menšiu minutáž. Treba sa poučiť a ďalej makať na tréningoch. Sezóna len začína, máme stav 1:1. S týmto súperom sa stretneme ešte 3-krát, takže mu máme čo vracať.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12:

11.10.2021: ŠBK Junior Levice – Biosaurus Basketball Academy Komárno 27:95 (12:51)

Body LV: Vávra 16, Petrík 4, Krkoš, Vrba a Slobodník po 2, Šafár 1.

Levickí starší mini žiaci nastúpili v predohrávke na svoj prvý zápas sezóny proti Komárnu. Pre väčšinu levického družstva to bol zároveň prvý zápas vôbec. Hosťujúci celok vstúpil do zápasu lepšie a vďaka protiútokom a rýchlej hre si vypracoval dvojciferný náskok, ktorý do polčasu ešte navýšil. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a skúsenejší súper tak zaknihoval pohodlné víťazstvo. Treba však podotknúť, že napriek neskúsenosti levických chlapcov, v niektorých úsekoch hry levičania pekne kombinovali a vytvorili si príležitosti, z ktorých sa dokázali poľahky presadiť.

16.10.2021: ŠBK Junior Levice – MBK AŠK Slávia Trnava 51:37 (27:23)

Body LV: Vávra 19, Petrík 9, Sivák 6, Vrba 5, Krkoš a Šafár po 4, Fraňa a Mirják po 2.

Zápas medzi Levicami a Trnavou bol od úvodnej minúty vyrovnaný. V prvej štvrtine si dokázal súper vybudovať mierny náskok, ktorý levičania v druhej štvrtine bojovnosťou, zlepšenou obranou a protiútokmi zmazali a naopak práve domáci odchádzali do šatní so 4 bodovým náskokom. V druhom polčase pokračovali mladí levičania tam kde skončili ten prvý a zvýšenou bojovnosťou a peknou kombináciou si naďalej budovali mierny náskok, ktorý udržali až do záverečného klaksónu. Pre väčšinu družstva sa jednalo o prvú výhru vôbec a tak po zápase vypukla nefalšovaná radosť.