PREHĽAD VÝSLEDKOV 19.02. – 25.02.2024

1. LIGA MUŽI A 1. LIGA MLADÍ MUŽI U23:

25.2.2024: Košice Wolves – BK MŠK Patrioti Žiar nad Hronom U23 96:88 (27:29, 18:18, 22:26, 29:15)

Základná časť prvej ligy mužov speje do svojho finále a vo svojom závere graduje najlepším možným spôsobom.

V šlágri trinásteho kola zvíťazil tím Košice Wolves nad Žiarom nad Hronom 96:88 a obaja rivali v boji o prvú priečku tak majú kolo pred koncom rovnakú bilanciu 11–1.

Bol to náročný zápas, ale vyhrali sme to tvrdou prácou a obranou. V úvode sme boli pomalší, ale postupne sme to zlepšovali a vo štvrtej štvrtine sme ich pretlačili. Zmenili sme obranu, začali sme lepšie meniť pozície, odstavovať ich a doskakovať. Keď to ide v obrane, príde aj útok,“ pustil sa do hodnotenia nedeľňajšieho triumfu autor štrnástich košických bodov Enrico Krebes.

Cestu za víťazstvom skomplikovalo zranenie členka robustného pivota Michala Čekovského. Ten odštartoval zápas výborne a už po pár minútach mal na svojom konte desať bodov. Ešte v prvej štvrtine však utrpel zranenie členka a zvyšok zápasu dosledoval po ležiačky s nohou vyloženou na stoličke.

Je to náš najvyšší hráč a hlavne pod košmi nám určite chýbal. Zomkli sme sa však ako tím a zabojovali sme aj za neho,“ podotkol Krebes.

Hostia zo Žiaru viedli ešte pred začiatkom štvrtej štvrtiny o šesť bodov, no nástup do záverečnej desaťminútovky im absolútne nevyšiel.

(zdroj: basket.sk)

JUNIORI U19:

24.2.2024: Patrioti ŠBK Levice – BBA Komárno 95:105 (18:33, 26:31, 30:22, 21:19)

„V sobotu sa stretli v Leviciach dva najlepšie celky Silver skupiny. Diváci videli výborný zápas, keď v prvom polčase dominovali hráči Komárna a viedli dvojciferným náskokom. V druhom polčase chorobami oslabený celok našich juniorov preradil na najvyššie obrátky, zlepšil obranu a znížil v závere náskok Komárna na minimum, ale nakoniec naša snaha nebola korunovaná víťazstvom. Je veľkým pozitívom, že sa naši hráči nevzdali, kde už bol rozdiel viac ako 26 bodov,“ hodnotil po zápase Peter Kováčik.