IVANICKÁ: MÁM CIEĽ, UMOŽNIŤ VŠETKÝM DEŤOM, KTORÉ LEN TROŠKU CHCÚ ŠPORTOVAŤ, ABY DOSTALI PRÍLEŽITOSŤ

Týždeň prešiel ako voda a máme pre Vás pripravený ďalší zaujímavý rozhovor, tentokrát s našou perspektívnou mladou trénerkou Monikou Ivanickou. Monika začínala s baketbalom v Levicach ako odchovankyňa BKŽ Levice, zahrala si aj ženskú extraligu za BK Slovan Bratislava, ako trénerka pôsobila v MBK Karlovka a dnes sa venuje mládeži u nás v klube.

Aké boli tvoje basketbalové začiatky a kto, respektíve čo ťa priviedlo k basketbalu?

S basketbalom som začala v Leviciach, keď na školu kam som chodila, prišla učiť Vierka Kováčiková. Manželia Kováčikovi ma basketbalovo vychovali. V leviciach som si prešla od mladších minibasketbalistiek až po ženy.

Prečo si sa dala na trénerskú prácu a čo ťa na nej baví, čo by si ako trénerka chcela dosiahnuť?

Trénerstvo ma začalo lákať veľmi skoro, ešte skôr ako som si vybrala svoje povolanie- učiteľstvo. Vedela som, že raz budem viesť mladých basketbalistov, či basketbalistky a ukazovať im krásu športu, ktorý som si zamilovala.

Kde dnes vnímaš najväčší problém u športujúcej mládeže?

Najväčší problém asi celkovo u mládeže, nemusí to byť len tá športujúca, je za mňa ich komfortná zóna, z ktorej nechcú vystúpiť. Urobiť niečo navyše, robiť všetko najlepšie ako vedia. V konečnom dôsledku sa im to často vráti a oplatí, len to stojí viac síl, možno viac času.

Aký vyžaduješ od svojich zverencov prístup k tréningovému procesu a k zápasom?

Svojich hráčov sa snažím učiť k zodpovednosti, vytrvalosti (hlavne pri učení nových vecí), súťaživosti… Vyzdvihla by som tú súťaživosť, pretože mám pocit, že dnešným deťom chýba, pritom je základom každého športovca nie len basketbalistu. 

Ako si spokojná s prebiehajúcou sezónou a aké sú tvoje ciele do budúcnosti?

S chlapcami som ešte stále veľmi krátko ale vidím, že chlapci chcú na sebe pracovať a spoločne sa niekam posúvame, čo ma teší. Ťažko hovoriť o cieľoch, ale taký jeden, ktorý teraz mám v hlave, je umožniť všetkým deťom, ktoré len trošku chcú športovať aby dostali príležitosť.

Ako sa  ti páči v našom klube?

V klube som veľmi spokojná a prajem mu všetko len to najlepšie, nech sa každým rokom niekam posunie.