PREHĽAD VÝSLEDKOV 16.01. – 22.01.2023

MLADÍ MUŽI U23:

22.01.2023: ŠBK Junior Patrioti Levice U23 – BK AS Trenčín U23 97:63 (47:31)

Body LV: Chaban 30, Kulčár 26, Slamka 10, Kadluba, Bielik a Krajčovič po 8, Tončík 4, Števko 3.

“Tretí zápas za štyri dni odohrali naši juniori v kategórii U23 s mužmi z Trenčína. Aj v tomto zápase sme boli úspešní, keď hneď od začiatku sme získali značný náskok, ktorý sme neustále zvyšovali a s prehľadom sme zvíťazili.” povedal Peter Kováčik.

JUNIORI U19:

19.01.2023: ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 91:85 (46:40)

Body LV: Krajčovič 29, Slamka 28, Kulčár 15, Kadluba 8, Valent 6, Juhász 3.

“Zápas bol od začiatku vyrovnaný a mal veľmi dobrú kvalitu. Väčšinu zápasu sme viedli, ale na konci 4. štvrtiny sa dostala Prievidza do tesného vedenia, ale záver bol v našej réžii a zápas sme zakončili dôležitým víťazstvom,” povedal tréner Kováčik.

20.01.2023: ŠBK Junior Levice – DIAWIN Košice 80:65 (44:39)

Body LV: Krajčovič 33, Slamka 16, Tončík 15, Kulčár 6, Kadluba 4, Števko a Gregáň po 3.

“Aj v piatok sa hral v športovej hale dobrý basketbal. Hostili sme súpera, ktorý mal v súťaži len jednu prehru. Prvý polčas sme boli v tesnom vedení a súper vzdoroval. V druhom polčase sme išli do vyššieho vedenia a siedmi chalani stupňovali tlak na súpera, záver bol už v nasej réžii,” dodal Peter Kováčik.

KADETI U17:

22.01.2023: Levy Senec – ŠBK Junior Levice 46:79 (21:48)

Body LV: Kasan 18, Gregáň 17, Krnčan 13, Kopernický 8, Meňuš 6, Kubica Ľ. a Škopík po 5, Pálinkás 4, Hajdamár 2, Ďurčo 1.

“V nedeľu naši kadeti cestovali do Pezinka na zápas proti Sencu. Úvod zápasu bol príliš nervózny z našej strany až do 5. minúty, keď sme zabrali naplno v obrane a po rýchlych protiútokoch poľahky skórovali až 12 bodov po sebe. V druhej štvrtine sme taktiež dobre bránili. Súperovi sme dovolili skórovať len sporadicky, v útoku sme dodržiavali naše princípy a po výborných prihrávkach sme zakončovali zväčša z pod koša. V druhom polčase už dostali veľký priestor hráči z lavičky, dokonca sme zapojili aj Lea Pavloviča, pre ktorého to bol úplne 1. súťažný zápas v jeho kariére. Chalanov treba pochváliť za kolektívnu hru a zodpovedný prístup” zhodnotil tréner Parízek. Taktiež ešte dodal: “Najbližšie zápasy nás čakajú v Bratislave, a to proti druhej Karlovke a tretiemu Interu. Levice do toho!!!”

ŽIACI U14:

21.01.2023: BK AS Trenčín – ŠBK Junior Levice /mimo súťaž/ 57:45 (26:21)

Body LV: Mátéffy 19, Varga M. 12, Lomen a Mihalovič po 4, Búry, Vrba a Petrík po 2, Krkoš a Hriňo 0.

“V sobotu sme vycestovali do Trenčína na zápas mimo tabuľku, nakoľko v Trenčíne majú zopár starších hráčov, čo spôsobilo, že sme na zápas nastúpili z veľkým rešpektom. Báli sme sa strieľať aj z voľných pozícií, dokonca aj keď sme po peknej kombinácii hoď a bež skončili sami pod košom, tak sme neskórovali. Prvý kôš z hry sme dali 2 minúty pred koncom 1. štvrtiny. V 2. štvrtine sme sa už osmelili, už aj úspešne zakončovali. Štvrtinu sme dokonca proti staršiemu súperovi vyhrali v pomere 12:15. Úvod 3. štvrtiny patril nám, podarilo sa nám stiahnuť súperov náskok až na rozdiel jediného bodu. Potom prišla žiaľ 12 bodová šnúra súpera, na ktorú sme stihli odpovedať až v 4. štvrtine. Podarilo sa nám opäť dostať do zápasu, ale žiaľ v úzkej rotácii na konci zápasu už došli sily. Treba chalanov pochváliť za bojovnosť a snahu,” dodal po zápase tréner Parízek.

22.01.2023: BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Junior Levice /mimo súťaž/ 79:67(50:31)

“V nedeľu sme opäť cestovali k staršiemu súperovi, ktorý taktiež hrá zápasy bez nároku na postup. Tentokrát sme držali krok so súperom až do 6. minúty (10:9), potom súper začal využívať svoju výškovú prevahu, ktorej sme sa dokázali rovnať len bojovnosťou, ktorá bola u všetkých chalanov na veľmi vysokej úrovni. Po polčasovej porade sme sa zhodli na tom, že musíme hrať rýchlejšie a agresívnejšie najmä pri zakončovaní, čo chalani plnili na 100%. 3. štvrtinu sme vyhrali 19:28, čo v tejto vekovej kategórii nie je až tak často vidieť. V poslednej štvrtine súper opäť začal vo veľkom využívať svoju výškovú a aj hmotnostnú prevahu. Bojovali sme, ale na obrat skóre v náš prospech to už nestačilo. Treba chalanov pochváliť nie len za bojovnosť, ale aj za tímovú hru. Po pekných rýchlych prihrávkach sa podarilo všetkým hráčom skórovať,” povedal tréner žiakov R. Parízek.

Body LV: Mátéffy 29, Varga M. 13, Krkoš a Petrík po 6, Búry 5, Vrba, Lomen, Hriňo a Mihalovič po 2.

MIKROLIGA U10:

22.01.2023: ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 26:49 (15:12)

22.01.2023: BK Nové Mesto nad Váhom – ŠBK Junior Levice 59:58 (25:20)

“Druhý turnaj mikroligy priniesol poučné a zaujímavé zápasy. Kým v prvom zápase bol herne vyrovnaný len prvý polčas, tak v druhom sme hrali vyrovnane oba polčasy. V oboch zápasoch sme mali možnosti si vyskúšať zručnosti, ktoré v tréningu trénujeme. Bola to ďalšia skvelá skúsenosť pre našich najmladších hráčov, ktorí znova vystupovali a povzbudzovali sa ako výborný kolektív,” povedal šéftréner mládeže Richard Kucsa.