PREHĽAD VÝSLEDKOV 23.01. – 29.01.2023

MLADÍ MUŽI U23 a JUNIORI U19:

MLADÍ MUŽI U23: 29.01.2023: UNIPO BKM Iskra Svit (23) – ŠBK Junior Patrioti Levice U23 98:87 (60:46)

Body LV: Krajčovič 30, Chaban 27, Tončík 14, Slamka 6, Yakushev 4, Bielik, Kulčár 3.

JUNIORI U19: 27.01.2023: DIAWIN Košice – ŠBK Junior Levice 96:72 (55:36)

Body LV: Krajčovič 32, Tončík 19, Kulčár 12, Slamka 5, Valent 4.

JUNIORI U19: 28.01.2023: 1. BK Michalovce – ŠBK Junior Levice 73:78 (38:40)

Body LV: Krajčovič 34, Slamka 13, Tončík 8, Kulčár 5, Yakushev 4, Valent, Števko 2.

“Extrémne ťažký víkend absolvovali naši juniori, keď za tri dni odohrali tri veľmi ťažké zápasy. Prvý zápas sme odohrali v piatok v Košiciach so súperom, ktorého sme pred týždňom doma porazili. Tentoraz však mal súper hneď od začiatku hernú prevahu a našli sme na jeho hru vhodnú zbraň a tento zápas sme nedokázali otočiť vo svoj prospech aj, preto, že som mal k dispozícii len osem hráčov. V sobotu sme cestovali do Michaloviec, kde proti výbornému súperovi aj pri malom počte hráčov sme prakticky celý zápas viedli a v napínavo, závere sme boli nakoniec úspešní. V nedeľu sme cestovali do Svitu na zápas 1. ligy mužov. Súper vstúpil do zápasu veľmi razantne a prvý polčas suverénne vyhral. V druhom polčase sme sa hlavne strelecky zlepšili, zvýšili nasadenie a v závere sme súpera doťahovali a dosiahli sme prijateľný výsledok a veľa skúseností, ktoré určite v budúcnosti zúročíme,” povedal tréner Peter Kováčik.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12:

28.01.2023: BK ŠPD Rožňava – ŠBK Junior Levice 8:49 (1:21)

Body LV: Vavra 17, Frana 8, Stevko a Safar 6, Mirjak D. a Krkos 4, Vrba a Mirjak S. 2, Lutovky, Mateffy, Benadik.

28.01.2023: BK ŠPD Rožňava – ŠBK Junior Levice 12:61 (6:35)

Body LV: Frana a Vavra 14, Safar 10, Vrba 8, Mirjak D. a Krkos 5, Mateffy a Mirjak S. 2, Lutovsky 1, Benadik, Stevko.

Richard Kucsa povedal: “Oba zápasy sa vyvíjali herne aj výsledkovo podobne. Chalani ukázali pekný tímový výkon s veľkým počtom rýchlych protiútokov a dôslednou obranou.”