PREHĽAD VÝSLEDKOV 11.10. – 16.10.2022

MLADÍ MUŽI U23:

16.10.2022: MLADÍ MUŽI U23: BK AS Trenčín U23 – ŠBK Junior Patrioti Levice U23 60:97 (33:48)

Body LV: Krajčovič 26, Tončík 16, Chaban 15, Kulčár 14, Slamka, Solčánsky 12, Kadluba 2.

Naši muži U23 odohrali druhý zápas v tejto súťaži na ihrisku Trenčína. V prvej štvrtine bol zápas vyrovnaný s mnohými našimi chybami hlavnej v obrannej fáze. V druhej štvrtine sme začali hrať presnejšie, v  obranne sme sa výrazne zlepšili a polčas sme vyhrali o 15 bodov. Po prestávke sme dominovali vo všetkých činnostiach a zápas sme kontrolovali a napokon vysoko zvíťazili.

KADETI U17:

16.10.2022: BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Levice 52:82 (27:41)

Body LV: Gregáň 18, Meňuš 15, Krnčan a Kasan po 12, Števko 7, Hajdamár 6, Pálinkás 4, Kubica Ľ. 3, Ďurčo a Bandzi po 2, Habara 1.

“Na svoj úplne prvý zápas v sezóne 2022/23 vycestovali kadeti do Nitry. Začali sme veľmi nervózne až priam ustráchane vzhľadom na to, že to bol náš úplne prvý zápas po 2 mesačnej príprave. V 1. štvrtine sa striedalo skóre ako na hojdačke. Do 2. štvrtiny sme už nabehli naplno, najmä v obrane, kde sme súpera nútili k častým chybám a poľahky sme skórovali v presilových situáciách, čo viedlo k víťaznej štvrtine v pomere 7:22. V 3. sme z tempa neubrali a náš náskok narástol až na 24 bodov. V poslednej štvrtine sme už kontrolovali priebeh stretnutia a postupne dostali všetci hráči priestor na ihrisku. Teší nás, že sme v tomto zápase zapojili až troch nováčikov a z toho sa dvom podarilo aj skórovať,” povedal po zápase tréner kadetov Parízek.

ŽIACI U14:

15.10.2022: ŠBK Junior Levice – TSM Slávia Žilina *34:17 (27:17)

Body LV: Búry 21, Petrík 6, Števko 3, Lomen a Varga A. po 2.

*zápas sa predčasne ukončil v 3. štvrtine zápasu, dôvodom bolo vážne zranenie hráča ŠBK Junior Levice

16.10.2022: 🛑 ZRUŠENÉ 🛑 ŠBK Junior Levice – MBK VICTORIA Žilina

Z dôvodu “vážnej psychickej ujmy” hráčov ŠBK Junior Levice v dôsledku vážneho zranenia spoluhráča v nedohranom stretnutí č. B12. ŠBK Junior Levice – TSM Slávia Žilina dňa 15.10.2022 sa stretnutie č. B15. ŠBK Junior Levice – MBK VICTORIA Žilina dňa 16.10.2022 NEUSKUTOČNILO.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12:

15.10.2022: ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 17:67 (7:38)

Body LV: Vávra 8, Vrba a Sivák po 4, Šafár 1.

15.10.2022: MBK VICTORIA Žilina – ŠBK Junior Levice 38:55 (14:30)

Body LV: Vávra 18, Sivák a Vrecník po 6, Fraňa, Krkoš, Vrba a Šafár po 4, Števko M. 2, Mirják 1.

V druhom turnaji tejto sezóny si chalani vybojovali svoje prvé víťazstvo. V prvom zápase bol super lepší a ťažko sme sa vedeli vyrovnať s rýchlosťou Prievidzských hráčov a ich pohybom. V druhom zápase mali naši hráči herne navrch a od prvej štvrtiny sa bodovo odpútali od súpera a pekným kolektívnym výkonom vyhrali svoj prvý zápas v prebiehajúcej sezóne.