PREHĽAD VÝSLEDKOV 3.10. – 10.10.2022

MLADÍ MUŽI U23:

09.10.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice U23 – IMC Slovakia Považská Bystrica 87:88 (38:44)

Body LV: Chaban a Slamka po 17, Tončík 16, Solčánsky a Krajčovič po 13, Kadluba 6, Kulčár 5.

JUNIORI U19:

08.10.2022: Biosaurus Basketball Academy Komárno – ŠBK Junior Levice 64:91 (41:47)

Body LV: Tončík 28, Kulčár 24, Kadluba 12, Slamka 9, Yakushev a Juhász po 6, Valent 4, Gregáň 2.

10.10.2022: Inter Bratislava – ŠBK Junior Levice 100:55 (57:27)

Body LV: Tončík 14, Kulčár a Slamka po 11, Solčánsky 10, Kadluba 4, Krajčovič 3, Yakushev 2.

“Družstvo našich juniorov odohralo v priebehu troch dní tri zápasy, ktoré sa od seba diametrálne líšili.. V sobotu proti družstvu z Komárna sme v prvom polčase hrali vyrovnanú partiu, ale v druhom polčase sa prejavila naplno naša prevaha, výbornou obranou sme súperovi prakticky nič nedovolili a vysoko sme vyhrali. V nedeľu juniori, v rámci 1. ligy mužov, odohrali veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas s mužstvom mužov z Považskej Bystrice v drese ktorého nastúpilo viacero hráčov s extraligovými skúsenosťami. Počas celého zápasu si súper udržiaval mierny náskok, ale chalani hlavne vo štvrtej štvrtine sa veľkým nasadením dostali do vedenia o 5 bodov, a ešte 12 sekúnd do konca viedlo naše družstvo o jeden bod, ale v závere rozhodla väčšia skúsenosť, fyzická prevaha a v poslednej sekunde súper skóroval a vyhral o 1 bod. Aj napriek prehre družstvo ukázalo vnútornú silu, keď sa dokázali vrátiť do zápasu a získali neoceniteľné skúsenosti a treba ich za výkon pochváliť. Úplne iný zápas sme zohrali v pondelok proti družstvu juniorov Interu Bratislava. Keď sme nezachytili nástup súpera, ktorý už v prvej štvrtine získal rozhodujúci náskok a počas celého zápasu sme nevedeli jeho pestrú hru eliminovať. Opäť pre nás veľmi poučný zápas, kde sami hráči videli čo musia stále zlepšovať a tvrdo na sebe pracovať,” povedal po víkende tréner Peter Kováčik.