VÝBORNÁ VIZITKA PRE ŠBK! RICHARD KUCSA DOSTAL PONUKU VIESŤ HRADEC KRÁLOVÉ

Dlhoročná súčasť ŠBK Junior Levice Richard Kucsa nečakane odchádza z klubu. Nášmu trénerovi sa naskytla jedinečná možnosť vrátiť sa do „veľkého“ basketbalu, keď prijal ponuku od účastníka českej najvyššej súťaže – Královští sokoli Hradec Králové.

Kucsa pôsobil v klube momentálne ako šéftréner mládeže, tiež bol hlavným koučom v kategórii starších minižiakov, mladších minižiakov a pri mikrolige. Zároveň pôsobil ako asistent pri kadetoch a žiakoch. Vedenie ŠBK sa napokon rozhodlo neprekážať v kariérnom raste nášho trénera a umožnilo mu ísť za ponukou, ktorá sa nedostáva každý deň.

„V spolupráci s Richardom Kucsom sme vyriešili zabezpečenie tréningového procesu a zápasov na najbližšie obdobie. Celý proces sa odohral veľmi rýchlo, v priebehu 24 hodín urobil náš klub všetko preto, aby umožnil Richardovi Kucsovi rozvíjať jeho trénerskú kariéru v najvyššej mužskej súťaži, za čo sa klubu poďakoval. Od dnes začíname hľadať trvalé riešenie pre zvyšok sezóny, s výhľadom na ďalší ročník,“ objasnil situáciu prezident klubu Gabriel Sirotňák.

Už bývalého trénera ŠBK Junior Levice čaká v novom pôsobisku neľahká úloha – udržať najvyššiu súťaž „Ďakujem členom Výkonného výboru klubu za veľmi korektnú a rýchlu komunikáciu pri riešení tejto situácie, že sme našli dohodu a umožnili mi prijať prácu trénera v inom klube. Chcem sa klubu úprimne poďakovať za vašu spoluprácu a podporu! Želám hráčom veľa radostných tréningov a zápasov, aby sa ďalej zlepšovali v tomto nádhernom športe a prajem im aj klubu úspešnú poslednú časť sezóny!“ uviedol Kucsa k svojmu odchodu.