SKVELÝ ŠBK JUNIOR LEVICE MINICUP’23 JE ZA NAMI!

Levický basketbal má za sebou daľšiu porciu basketbalu. Keď po titule, ktorý získali naši Patrioti v pondelok, nasledoval ŠBK JUNIOR LEVICE MINICUP’23, ktorý sa uskutočnil na pôde ZŠ na Saratovskej ulici 85 počas víkendu 3. až 4. júna 2023. Spolu 10 zápasov ukázalo a prinieslo to, o čo nám všetkým išlo – zapojiť všetkých najmladších hráčov v klube.

FOTO Z TURNAJA (Autor: Lukáš Droppan)

PREHĽAD VÝSLEDKOV:

BC Komárno – Královští Sokoli 36:68
Gabko Senec – ŠBK Junior Levice zelení 33:32
ŠBK Junior Levice žltí – BC Komárno 54:53
Královští Sokoli – Gabko Senec 88:23
ŠBK Junior Levice zelení – ŠBK Junior Levice žltí 17:43
Královští Sokoli – ŠBK Junior Levice zelení 78:21
Královští Sokoli – ŠBK Junior Levice žltí 45:25
BC Komárno – Gabko Senec 63:33
BC Komárno – ŠBK Junior Levice zelení 49:27
ŠBK Junior Levice žltí – Gabko Senec 57:25

KONEČNÉ PORADIE:

1. Královští Sokoli
2. ŠBK Junior Levice žltí
3. BC Komárno
4. Gabko Senec
5. ŠBK Junior Levice zelení

PÁR SLOV PO TURNAJI:

“Chceme sa poďakovať za možnosť zúčastniť sa turnaja. Pre našich najmenších basketbalistov to bol prvý skutočný turnaj, prvá možnosť sa konfrontovať so zahraničím i s vašimi tímami, s ktorými sme sa v rámci súťaže SBA nestretli. Sú to pre nás obrovské zápasové skúsenosti, možnosť budovania tímu a “bombónik” stretnutie s Patriotmi Levice, čerstvými Majstrami Slovenska bol a bude pre nás všetkých nezabudnuteľným zážitkom. Veľká vďaka patrí Robovi Parizkovi a všetkým organizátorom za výborný turnaj a atmosféru. Cítili sme sa ako doma. Ďakujeme a veríme, že si zahráme aj ďalšie zápasy,” povedala po víkende Gabriela Rebrošová za tím Gabko Senec.

“V prvom rade ďakujeme ŠBK Junior Levice, za pozvanie na tento turnaj, ktorý hodnotím veľmi pozitívne. Veľmi sa mi páčilo, ako to domáci zorganizovali. Čo sa týka zápasov, môžem byť spokojný. Ja osobne si myslím, že v tomto veku nejde o výsledok, ale o to aby sa deti naučili základ súťaženia medzi sebou. O to viac ma to teší, že sme hrali proti Leviciam a tímu Královštích Sokolov, lebo v sezóne sme nemali možnosť hrať proti sebe. Ja osobne som veľmi spokojný zo všetkých strán. Organizácia, prístup a čo je najdôležitejšie, aby deti hrali a súťažili čo najviac môžu. Ešte raz ďakujeme veľmi pekne za pozvanie,” povedal Ladislav Stojanov, tréner BC Komárno.

“Skvelé. Organizácia, ľudia čo sa na tom podieľali, by som sa chcel pekne poďakovať, že som mohol prísť domov a byt súčasťou tohto turnaja. Chcel by som poďakovať hlavne svoju tímu, trénerke Ondrejke Vereškovej za predvedenú hru, ale myslím si, že o výsledok mi ako šéftrénerovi vôbec nešlo. Šlo mi o to vidieť hráčov ako pôsobia na tom ihrisku, ako sa chovajú, aký majú prístup k tej hre, akí sú odolní a zodpovední. Myslím si, že to predviedli a som na nich nesmierne hrdý a pyšný. Turnaj nebol jednoduchý, čo sa týka družstiev, tak domáce Levice, či Komárno, či Senec boli húževnatými súpermi. Držím palce všetkým v tomto nastavenom trende, aby ďalej a ďalej makali. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu a som rád, že to takto super dopadlo,” dodal Martin Sýkora, šéftréner Královštích Sokolov.

“V prvom rade sa chcem poďakovať členom výkonného výboru – páni Čukovič, Fraňa, Mirják a delegátke družstva U14 Ivane Mátéffy za zorganizovanie výborného turnaja pre najmladších basketbalistov. Bez nich by sme tento turnaj určite nemohli zorganizovať. Tiež obrovská pochvala patrí aj všetkým rodičom, ktorí vytvorili fantastické prostredie a atmosféru, že sa u nás naši hostia cítili ako doma. Taktiež sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným družstvám. Hradec Králové, BC Komárno a v neposlednom rade aj Gabko Senec, ktorí vycestovali a zúčastnili sa nášho ŠBK JUNIOR LEVICE MINICUPu’23. Zápasy boli vo väčšine prípadov vyrovnané, o čom svedčí aj vyrovnanosť v koncovej tabuľke. Rozdiel jediného bodu rozhodlo poradie medzi 4. a 5. družstvom a taktiež medzi 2. a 3. miestom na turnaji. Jedine takéto vyrovnané zápasy posúvajú mladých hráčov vpred. Taktiež by som sa chcel poďakovať aj majstrovským Patriotom, ktorí sa prišli pozrieť na najmladších basketbalistov aj spolu trofejami a fandili domácemu ŠBK Junior Levice vo vyrovnanom súboji. Ako sa neskôr ukázalo bol to zápas o 2. miesto proti BC Komárno. Zapojili sme všetkých najmladších hráčov aj nováčikov našej základne, dovedna 34 hráčov, ktorí si zmerali sily proti rovesníkom aj zo zahraničia. Dostali tak ďalšiu motiváciu do ešte lepšej práce na basketbalovom ihrisku aj mimo neho,” povedal domáci tréner Róbert Parízek.