PREHĽAD VÝSLEDKOV 20.03. – 26.03.2023

MLADÍ MUŽI U23:

26.03.2023: ŠBK Junior Patrioti Levice U23 – MBK MŠK Žiar nad Hronom 84:69 (47:30)

Body LV: Tončík 18, Chaban a Kadluba po 14, Slamka 12, Solčánsky 8, Krajčovič 7, Misal 6, Kulčár 5.

“Aj v nedeľu dopoludnia nastúpili naši juniori, posilnení o Dana Chabana, v 1. lige mužov proti družstvu zo Žiaru nad Hronom. Aj v tomto zápase sme diktovali tempo zápasu, prakticky sme sa hneď dostali do vedenia a po dobrom výkone sme priaznivý výsledok kontrolovali až do konca zápasu. Takže víkend bol pre nás ozaj parádny!” dodal Peter Kováčik.

JUNIORI U19:

25.03.2023: ŠBK Junior Levice – Inter Bratislava 106:77 (52:32)

Body LV: Krajčovič 31, Tončík 15, Solčánsky 14, Misal 12, Kulčár 11, Valent 9, Kadluba a Slamka po 6, Yakushev 2.

“V sobotu sa hral v Leviciach výborný basketbal, keď naši juniori privítali na palubovke vedúce družstvo Interu Bratislava v skupine Gold. Už začiatok stretnutia predznamenal vývoj celého zápasu. Obe družstvá začali agresívne, tvrdo a nekompromisne. Chalani sa súpera nezľakli a postupne si budovali v prvom polčase sľubný náskok. Hrali rýchlo, jednoducho a výborne bránili. Postupne náš náskok narastal a nedali sme Interu žiadnu šancu. Keď sme v 36. minúte viedli rozdielom 40-tich bodov, výsledok bol jasný. Som rád, že sa nám podarilo Inter po niekoľkých sezónach opäť poraziť a ukázať, že s nami treba počítať,” povedal tréner Kováčik.

MLADŠÍ MINI ŽIACI U11:

25.03.2023: ŠBK Junior Levice – BK MŠK Žiar nad Hronom 28:52 (12:31)

Body LV: Mátéffy 12, Vaňatka 5, Homola a Fraňa R. po 4, Drgoňa 3.

25.03.2023: MBA Prievidza – ŠBK Junior Levice 68:27 (46:16)

Body LV: Mátéffy 12, Vaňatka, Bajtek a Homola po 4, Fraňa R. 3.

“Na turnaj do Prievidze sme vycestovali kvôli vysokej chorobnosti iba so siedmymi hráčmi, z toho jeden vypadol kvôli zvýšenej teplote ešte počas prvého zápasu. Chalani sa v prvom zápase stretli so Žiarom nad Hronom. Od úvodu sme ťahali za kratší koniec. Opäť veľmi veľa nepresných prihrávok, priam súperovi rovno do zakončenia, nám nedovolilo pomýšľať nad výhrou. Chalani sa nevzdávali a aj napriek veľmi nízkemu počtu hráčov sa im podarilo vyhrať záverečnú štvrtinu v pomere 12:8. V druhom zápase sme už mali veľmi málo síl. Chalani išli nadoraz, ale žiaľ 6 statočných proti kvalitnému súperovi nemalo žiadnu šancu. Treba povedať, že s Prievidzou sme hrali už 4x v tejto sezóne a zakaždým sme prehrali o viac ako 50 bodov, čo títo šiesti statoční udržali skóre na rozdiel “iba” 41 bodov. Klobúk dole, že zvládli tak náročné tempo až do konca,” povedal tréner Parízek.