PREHĽAD VÝSLEDKOV 13.03. – 19.03.2023

MLADÍ MUŽI U23:

18.03.2023: ŠBK Junior Patrioti Levice U23 – BK Slovenský Orol Levoča 111:52 (56:30)

Body LV: Krajčovič 28, Kulčár 24, Chaban 18, Slamka 17, Kadluba 13, Tončík 8, Števko 2, Yakushev 1.

“Prvá liga mužov postavila proti sebe druzstvo ŠBK Junior Patrioti Levice U23 a družstvo z Levoče. Zápas hneď od začiatku ovládli naši mladí muži a vysoko zvíťazili,” dodal tréner Kováčik.

KADETI U17:

17.03.2023: ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka Bratislava “A” 60:57 (34:29)

Body LV: Kopernický a Števko po 14, Gregáň a Škopík po 13, Krnčan a Pálinkás po 2, Ďurčo a Kasan po 1.

“V piatok nastúpili naši kadeti proti Karlovke “A”, ktorá bola hlavným adeptom na postup do kvalifikácie. Súpera sa nezľakli a postupne dobrou obranou si získali náskok po 1. polčase. Karlovka sa v druhom polčase zlepšila, ale naši kadeti si bojovným výkonom náskok udržali a zaslúžene zvíťazili,” povedal Kováčik.

18.03.2023: ŠBK Junior Levice – Inter Bratislava Black 81:55 (46:26)

Body LV: Števko 18, Kopernický 14, Škopík 12, Pálinkás 9, Kasan 7, Kubica Ľ. a Krnčan po 6, Kružic 5, Ďurčo a Hajdamár po 2.

“Sobota bola pre kadetov opäť vítazná. Dobre vstúpili do zápasu s Interom a prakticky od prvej minúty získavali bod po bode náskok, ktorý vo 4. štvrtine ešte zvýraznili a vysoko vyhrali,” povedal tréner Peter Kováčik.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12:

18.03.2023: MBK VICTORIA ŽILINA – ŠBK Junior Levice 27:28 (10:12)

Body LV: Vrba a Krkoš po 11, Mátéffy 4, Fraňa R. 2.

18.03.2023: MBK VICTORIA ŽILINA – ŠBK Junior Levice 30:43 (12:22)

Body LV: Vrecník a Krkoš po 11, Výbera a Fraňa R. po 6, Vrba 4, Mátéffy 3, Števko 2.

“Do Žiliny sme vycestovali kvôli vysokej chorobnosti v oklieštenej zostave iba s 8 hráčmi. Prvý zapas sme začali až príliš vo vlažnom tempe ako keby sme sa šetrili. Boli sme nedôrazní v prihrávkach a súperovi sme dovolili poľahky skórovať. Druhú štvrtinu sme, ale zapli už naplno najmä v obrane, kde sme súperovi nedovolili skórovať ani jeden bod a naopak vyrážali sme do protiútokov. Stav druhej štvrtiny 9:0. V tretej štvrtine sme sa opäť trápili pri zakončení, následne domáci celok išiel do vedenia 23:15. V poslednej štvrtine sme opäť pritvrdili najmä v obrane, čo viedlo k tomu, že sme otočili minútu a pol pred koncom skóre na našu stranu 25:23. Potom sa skóre preliavalo zo strany na stranu. V záverečnom boji o víťazstvo sme si zachovali chladné hlavy pri trestných hodoch a mohli sa radovať z cenného víťazstva. V druhom zápase už veľa síl neostávalo, ale povedali sme si, že ideme naplno, nech sa deje čo sa deje. Tak aj bolo. Od úvodu to bol opäť boj o každý kôš. Skóre po 1. štvrtine 12:12. V druhej časti hry to bola opäť dominancia z našej strany najmä v obrane, kde sme opäť súperovi nedovolili skórovať ani jeden bod. V druhom polčase sme už udržiavali výsledok umnou a kontrolovanou hrou. Klobúk dole pred týmito ôsmimi hráčmi, že vydržali vo veľmi úzkej rotácii odohrať dva ťažké zápasy proti tak kvalitnému súperovi ako je Žilina. Výhry si rozhodne odmakali a zaslúžili,” povedal tréner Parízek.

MIKROLIGA U10:

18.03.2023: ŠBK Junior Levice – BBK Bánovce nad Bebravou 46:10 (28:8)

18.03.2023: BŠ Luko – ŠBK Junior Levice 24.28 (12:12)

“Prvý zápas proti Bánovciam si náš tím viedol herne na výbornú, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Druhý zápas proti BŠ Luko bol celý čas vyrovnaný, rozhodoval sa až v samotnom závere, kde si chlapci umnou hrou naklonili víťazstvo na svoju stranu. Pripísali sme si, teda aj druhé víťazstvo. Musím všetkých pochváliť za bojovnosť a nasadenie,” povedala trénerka Kollár Buriová.