PREHĽAD VÝSLEDKOV 02.01. – 08.01.2023

MLADÍ MUŽI U23:

08.01.2023: BK Slovenský Orol Levoča – ŠBK Junior Patrioti Levice U23 90:100 (59:53)

Body LV: Krajčovič 28, Tončík a Slamka po 22, Kadluba 12, Chaban a Kulčár po 7, Bielik 2.

“V 1. polčase sme sa nevedeli rozbehnúť a súper nás trestal dobrou streľbou. Druhý polčas sme zlepšili pohyb, dostali sme sa rýchlo do vedenia. V poslednej štvrtine sme veľa súperovi nedovolili a záver vyznel jednoznačne v náš prospech,” dodal Kováčik.

KADETI U17:

07.01.2023: ŠBK Junior Levice – BKM SPU Nitra 84:63 (42:34)

Body LV: Gregáň 18, Števko 13, Kopernický a Krnčan po 13, Pálinkás 11, Kasan 8, Meňuš 3, Macho 2.

“Dnes ku nám pricestovala naša „dvojička“ z Nitry, s ktorou sme odštartovali odvetnú časť v skupine silver. Vedeli sme, že víťazstvo nebude jednoduché aj napriek tomu, že v 1. kole sme zvíťazili na ich palubovke o 30 bodov. Do zápasu sme nastúpili koncentrovane najmä v útoku. Plnili sme pokyny a vytvárali sme si dobre strelecké pozície, za čo svedčí aj 100% úspešnosť striel za 3 body. Stav po 1. štvrtine 25:16. V druhej časti sme sa dostali dokonca až 2x do krízy, z čoho pramenili úspešné koše súpera. Treba našich chalanov pochváliť, že nezložili zbrane a z krízy sa dokázali nasadením v obrane dostať a po rýchlych protiútokoch poľahky skórovať. Do tretej štvrtiny sme nastúpili oveľa viac koncentrovane, najmä čo sa týka obrany (dostali sme iba 8 bodov v tejto časti hry). V poslednej štvrtine sme už kontrolovali priebeh zápasu a rozdiel v skóre ostal rovnaký ako po 3. štvrtine. Treba pochváliť súpera za veľké zlepšenie oproti 1. zápasu, ale dnes sme si zaslúžili za bojovnosť a tímovú hru vyhrať my. Tiež by som chcel pochváliť publikum, ktoré sa zišlo v hojnom počte. Odvďačili sme sa im peknými akciami a veľkou bojovnosťou,” povedal po zápase tréner kadetov Parízek.