JUNIOROV A MLADÝCH MUŽOV POVEDIE PETER KOVÁČIK: NIČ NÁM NECHÝBALO, ABY SME MOHLI TVRDO TRÉNOVAŤ

Juniori ŠBK Junior Levie už čoskoro štartujú novú sezónu. Družstvo povedie už ostrieľaný kouč Peter Kováčik, ktorý sa mimo iného zhostil aj taktovky nad vedením mladých mužov. Práve s ním sme sa porozprávali tesne pred prvými kvalifikačnými bojmi.

„Od 1. augusta som sa stal trénerom oboch družstiev. V kategórii juniorov nás posilnili 4 nádejní hráči zo Žiaru nad Hronom a celkovo má káder 16 hráčov. Títo hráči budú tvoriť aj kostru družstva do 23 rokov a budú doplnení tiež niektorými staršími hráčmi, ktorí prejavili na moju radosť hrať za tento tím,“ povedal na úvod Kováčik.

S družstvom sa postupne v rámci letnej prípravy zoznámil: „Spoločná príprava bola veľmi, veľmi náročná a dvojfázová. Všetci hráči pochopili potrebu, že len ťažkou prácou prídu úspechy, ktoré chceme v tomto ročníku dosiahnuť. Postupne prepracovávam celý systém herného prejavu družstva. Chcem upustiť od komplikovaných útočných a obranných systémov, ktoré družstvo hralo a prejsť na moderný typ basketbalu, založený na agresivite, rýchlom prechode do útoku a jednoduchosťou výberu a správnosti riešenia v útočnom koncepte. Dominantná hra bude v celoplošnej obrane a taktickej vyspelosti družstva.“

Kováčik si pochvaľuje podmienky, ktoré mu klub v rámci prípravy nachystal a tiež možnosť rozšírenia realizačného tímu: „Podmienky na prípravu boli dobré. Nič nám nechýbalo na to, aby sme mohli tvrdo trénovať. V tejto súvislosti chcem poďakovať kondičnej trénerke Zuzke Földiovej za zostavenie perfektného kondičného programu pre družstvo. Do realizačného tímu nám pribudli zatiaľ Vierka Kováčiková ako moja asistentka a kondičný tréner Dominik Kulčár.“

Kým mladí muži začnú svoj zápasový program až v októbri, tak juniori idú do akcie už tento víkend. V rámci prvého kvalifikačného turnaja nastúpia doma postupne proti Karlovke (piatok o 16.00 h), Nitre (sobota o 18.00 h) a Seredi (nedeľa o 14.30 h). Cieľ by mal byť jednoznačný, postup do hornej skupiny „Gold“. „Bol by som zlý tréner, keby som nešiel na turnaj po víťazstvá,“ vyhlásil Kováčik.

Okrem domácej súťaže sa klub prihlásil aj do EYBL, kde chce opäť v dobrom svetle reprezentovať slovenský basketbal a značku ŠBK Junior Levice. „Účasť na turnaji EYBL považujem pre naše družstvo za kľúčovú, nakoľko budeme hrať proti silným družstvám z Anglicka, Talianska, Fínska, Rumunska, Maďarska, Francúzska a až tieto zápasy nám ukážu, ako na tom výkonnostne družstvo je. Tie skúsenosti, ktoré získame, využijem v budúcnosti na zlepšenie hry každého jedného nášho hráča, na to, aby ich basketbal opäť zabával,“ dodal na záver tréner juniorov.

Príďte podporiť chalanov do haly na ceste za postupom a víťazstvami!

Autor: Michal Duchovič
Foto: Lukáš Droppan