PREHĽAD VÝSLEDKOV 21.02. – 27.02.2022

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

25.02.2022: RIM Slávia TU Košice – ŠBK Junior Patrioti Levice 74:82 (43:46)

Body LV: Volárik 21, Špaňo 17, Krajčovič A. 16, Misal 11, Adámik 8, Chaban 6, Solčánsky 3.

Začali sme zápas s veľkým nasadením v obrane, ale v útočnej fáze sme mali slabú efektivitu. Napriek dobrej hre sa nám nepodarilo od húževnatého súpera bodovo v prvom polčase odskočiť. V tretej štvrtine sme držali a ešte zlepšili obrannú disciplínu, najmä v prechodovej fáze a toto sa pretavilo do vytvorenia si bodového náskoku. V poslednej štvrtine sme kontrolovali priebeh hry a zaslúžene vyhrali.

JUNIORI U19:

26.02.2022: Diawin Košice – ŠBK Junior Levice 62:94 (32:53)

Body LV: Kulčár 26, Krajčovič A. 24, Tončík 17, Solčánsky 15, Misal 9.

V úzkej rotácii, ale napriek tomu výborne zvládnutý zápas. Od druhej štvrtiny sa rozdiel v skóre navyšoval až do konca zápasu. Hráči Levíc hrali kolektívne v útoku a veľmi jednotne v obrane ako celok. Zaslúžene sme zvíťazili vyšším bodovým rozdielom v Košiciach.

27.02.2022: BKM Iskra Svit – ŠBK Junior Levice 72:80 (41:43)

Body LV: Tončík 23, Misal 19, Kulčár 15, Krajčovič A.12, Bielik 6, Solčánsky 5.

Vyrovnaný zápas, v ktorom prvá štvrtina patrila herne nám a druha domácim. V druhom polčase sme našli vhodné riešenia do zónovej obrany súpera aj keď s menšími chybami v záverečných minútach zápasu, záver sme kontrolovali a pripísali si dôležité víťazstvo.

MLADŠÍ ŽIACI U13:

27.02.2022: ŠBK Junior Levice – Biosaurus Basketball Academy Komárno 13:73 (1:45)

Body LV: Števko 5, Šafár, Sivák, Vrba a Petrík po 2.

Levičania v oklieštenej zostave nastúpili na prvý zápas proti starším hráčom z Komárna. Od úvodu súper nútil levičanov k chybám v rozohrávke a najmä vďaka rýchlim protiútokom si prakticky, od prvej minúty vybudoval pohodlný náskok. Po zmene strán však zlepšili levičania obranu a taktiež predviedli niekoľko pekných kombinácii, no súper ešte svoj náskok do konca zápasu mierne navýšil a zaknihoval pohodlné víťazstvo.

27.02.2022: ŠBK Junior Levice – MIBA Stupava/Lozorno 14:10 (1:6)

Body LV: Števko, Vrba, Sivák po 4, Lomen a Petrík po 1.

Druhý zápas priniesol vyrovnaný súboj od začiatku až do konca. Levičania súpera v prvej štvrtine do ničoho nepustili avšak sami nepremenili množstvo šancí, ktoré si vypracovali a tak skončila úvodná časť bez streleného koša na oboch stranách. V druhej časti zápasu sa obraz hry nezmenil, avšak súperovi sa podarilo vypracovať do polčasu mierny náskok. V úvode druhého polčasu levičania naďalej pozorne bránili, získavali lopty avšak u podarilo sa im už premeniť pár svojich šancí a postupne skóre zápasu dorovnali. V záverečnej štvrtine bol stav dlho vyrovnaný, no záver napokon lepšie zvládli domáci a pripísali si tesnú výhru. Napriek množstvu nepremenených šancí treba levičanov pochváliť zato, že prehrávali väčšiu časť zápasu, no nezložili zbrane a zápas otočili.