PREHĽAD VÝSLEDKOV 01.11. – 07.11.2021

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

07.11.2021: UNIPO BKM Iskra Svit 23 – ŠBK Junior Patrioti Levice 70:79 pp (63:63 – po 4. štvrtine) (31:35 – polčas)

Body LV: Adámik 18, Bielik 16, Chaban 12, Misal 10, Volárik, Solčánsky a Szabó po 6, Kulčár 3, Špaňo 2.

Levičania od úvodných minút viedli vďaka agresívnej obrane, pričom do 6. min. dovolili súperovi len 3 body (3:12). Tento trend však neudržali a po prvej štvrtine bol stav 16:19. Podobný priebeh mala aj druhá štvrtina, ktorá skončila 31:35, pričom na tento stav upravil Kulčár úspešnou trojkou spolu s klaksónom. V tretej štvrtine dominovali Levičania, darilo sa im úspešne bojovať proti zónovej obrane domácich. V 26. minúte bol stav 33:45, na konci štvrtiny 46:58. Poslednú štvrtinu Levičania nezačali dobre, boli nekoncentrovaní a domáci hráči znížili na rozdiel jedného bodu. Keď v 38. minúte Misal úspešnou trojkou zvýšil na 57:63, zdalo sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. Domáci vyvinuli veľký tlak a 20 sekúnd pred koncom vyrovnali. Posledný útok naši hráči nevyužili a zápas išiel do predĺženia. Lepšie ho začali domáci hráči, ktorí košom s faulom viedli 66:63. Levičania trojkou Chabana a dvomi trojkami Adámika zápas otočili a doviedli ho do víťazného konca. V predĺžení našich hráčov zdobila veľmi dobrá koncentrácia, najmä v obrane. Zápas prebehol vo vysokom tempe, v dobrej basketbalovej atmosfére na palubovke v Kežmarku a splnil všetky očakávania vedenia oboch klubov, ktoré vkladali do tejto súťaže.

JUNIORI U19:

05.11.2021: BKM Iskra Svit – ŠBK Junior Levice 64:69 (26:33)

Body LV: Solčánsky 23, Misal 14, Szabó 12, Slamka 8, Lipovský 7, Kulčár 3, Bielik 2.

Juniori nastúpili v piatok večer na zápas proti Svitu koncentrovane. Od úvodných minút viedli počas celého zápasu rozdielom od 1 do 7 bodov. Prvá štvrtina skončila 17:18, polčas 26:33. Druhý polčas prebiehal v podobnom duchu, keď sa nevyhli výpadku koncentrácie v obrane čo spôsobilo, že sme stratili vybudovaný bodový náskok. V 36. minúte bol stav 55:59, ale umnou hrou naši juniori doviedli zápas do víťazného konca.

06.11.2021: Diawin Košice – ŠBK Junior Levice 70:81 (35:41)

Body LV: Misal 18, Solčánsky 16, Bielik 15, Szabó 10, Lipovský 9, Slamka 6, Gregáň 3, Kürti a Kulčár po 2.

Výborný začiatok zápasu, či v útoku alebo v obrane od našich hráčov. Postupne sme sa, ale dostali do herného úpadku a dovolili sme, aby súper hral s nami vyrovnanú hru. V tretej štvrtine sa zlepšila naša obranná tranzícia a priamočiarosť v útoku, čím sme si vytvorili rozhodujúci náskok a tento bodový rozdiel sme pohodlne udržali do konca zápasu.

MLADŠÍ ŽIACI U13:

07.11.2021: MIBA Stupava/Lozorno – ŠBK Junior Levice 9:39 (4:18)

Body LV: Vávra 8, Mátéffy 7, Búry 6, Lomen Laktiš a Petrík po 4, Števko, Varga M. a Vrba po 2.

Levičania diktovali od úvodu tempo hry, agresívnou obranou súperovi veľa nedovolili a do polčasu si vypracovali dvojciferný náskok. Po zmene strán levičania pokračovali v zrýchlenej hre a agresívnej obrane, pričom svoj náskok do konca stretnutia ešte navýšili.

07.11.2021: ŠBK Junior Levice – MIBA Stupava/Lozorno 38:9 (21:4)

Body LV: Vávra 10, Mátéffy 7, Petrík 6, Laktiš 4, Varga M. 3, Búry Vrba Števko a Krkoš po 2.

Levičania do druhého stretnutia nastúpili nekoncentrovane a po nepremenených šanciach a zbytočných stratách prehrali úvodnú štvrtinu 3:4. V druhej štvrtine však podali výrazne zlepšený výkon, najmä v defenzíve a do polčasovej prestávky odchádzali už s dvojciferným náskokom. Obraz hry sa po polčase nezmenil a tak si levičania pripísali aj druhé víťazstvo.