PREHĽAD VÝSLEDKOV 30.09. – 05.10.2024

Juniori U20:

03.10.2024: Patrioti ŠBK Levice – BK AS Trenčín 84:69 (17:22, 21:8, 23:12, 23:27)

04.10.2024: MBK Karlovka Bratislava – Patrioti ŠBK Levice  (18:17, 11:12, 27:19, 9:11)

05.10.2024: Nitra Blue Wings Academy – Patrioti ŠBK Levice 135:57 (36:16, 30:5, 29:22, 40:14)

„V podstate celú baráž sme odohrali v inej zostave. Prvé tri zápasy bez Kulčára a Gregáňa. A celú baráž bez Urbana. V tejto časti je potrebné pochváliť hráčov za hru proti Sencu, kde sme na ich palubovke podali skvelý výkon a tento zápas „de facto“ rozhodol o postupe zo 4. miesta. Za výkon v tomto zápase by som vyzdvihol hlavne kapitána Lipovského“, hovorí na tréner Bruno Kovačič.

Vo štvrtok proti Trenčínu sa chlapci ťažšie rozbiehali, ale zlepšenou obranou v 2. štvrtine otočili zápas vo svoj prospech. Bolo cítiť prítomnosť Kulčára a Gregáňa.. „V piatok, v kľúčovom zápase na Karlovke sme sa museli zaobísť bez Gregáňa. Urobili sme veľa rôznych chýb, ktoré nás, vo výsledku, obrali o víťazstvo. V sobotu proti Nitre sme nastúpili v depresívnej nálade po prehre s Karlovkou (keď sme postup do Goldu videli iba v teoretickej rovine). V 1. štvrtine sme podali ešte celkom dobrý výkon, ale v 2. štvrtine sme sa „opustili“ a výsledkom bola vysoká prehra“, dodáva tréner.

„Športové šťastie však stálo pri nás, a keďže Senec v sobotu porazil Karlovku, z minitabuľky týchto troch družstiev sme obstáli najlepšie a postúpili do GOLDu“ objasňuje Gabriel Sirotňák.

„Pred nami je veľa práce. Vidíme potenciál pre budúcu sezónu, lebo okrem 3 hráčov, všetci vekovo  zostávajú v U20. Hráči majú neskutočnú chuť a radi trénujú. Chcem im ešte dať možnosť intenzívnejšieho trénovania. Taktiež som tu na to, aby som do teamu zaviedol veľa víťaznej mentality“,  vysvetľuje svoje plány Bruno Kovačić.

Súťaž juniorov U20 bude pokračovať základnou častou v skupinách GOLD a SILVER.  Levičania odohrajú 14 zápasov v skupine GOLD, kde postúpili 4 najlepšie družstvá zo Západu a 4 najlepšie družstvá z Východu. Postupne v Leviciach uvidíme Inter Bartislava, BSC Bratislava, Nitra WBA, Žiar n/H, Prievidzu, Svit a Spišských Rytierov.