JUNIORI U20, SUPERFINÁLE EYBL:

14.03.2024: Patrioti ŠBK Junior Levice – BS Keila (EST) 102:94 (54:51)

ŠTATISTIKY / LIVESTREAM
Body: Solčánsky 33, Krajčovič 27, Kulčár 14, Yakushev 10, Valent 8, Ondrík a Juhász po 5.

Nervózny úvod zápasu s množstvom nevynútených chýb a slabou obranou z obidvoch strán vyústil do vysokého skóre v 1. štvrtine. Ako je vidieť aj z priebežného stavu v jednotlivých štvrtinách, práve nevýrazná obranná hra zohrala najvýraznejšiu úlohu vo vývoji zápasu. Až v poslednej štvrtine dokázalo naše družstvo zastaviť príval lacných inkasovaných bodov väčším dôrazom a pristupovaním k hráčom, čím sťažilo pozície estonských strelcov. Najlepším hráčom zápasu bol jednoznačne Samuel Solčánsky, ku ktorému sa postupne hrou aj bodmi pridal Alex Krajčovič. V poslednej štvrtine sme strhli víťazstvo na našu stranu rýchlejším prechodom do útoku a dôraznou hrou pod oboma košmi.

15.03.2024: Drive Academy (FIN) – Patrioti ŠBK Junior Levice 86:65 (43:31)

Body: Kulčár 19, Solčánsky 15, Krajčovič 14, Yakushev a Ondrík po 7, Valent 3.

Od začiatku zápasu boli Fíni v prevahe, predovšetkým mentálnym nastavením. Ich agresívna obrana, aj výšková prevaha, robila nášmu družstvu veľké problémy, čo sa ukázalo ako kľúčový faktor. Napriek tomu, že sa strelecky chytil Lukáš Kulčár (19 bodov), sme nedokázali konkurovať súperovi, ktorý ľahko zbieral lopty pod oboma košmi. Po zbytočnom vylúčení nášho trénera sme sa už nedokázali dostať do zápasu a po sérii ľahkých strát lôpt a lacných košov súper poľahky kontroloval zápas a zaslúžene zvíťazil.

16.03.2024: RIG Lulea (SWE) – Patrioti ŠBK Junior Levice 74:69 (28:33)

Body: Krajčovič 18, Kulčár 16, Valent a Solčánsky po 13, Yakushev 5, Ondrík a Caban po 2.

V zápase v skupine o 5. – 8. miesto, so švédskym súperom naši chlapci bojovali, avšak vlastnými chybami prišli o vedenie v záverečných sekundách. Zlepšená hra v obrane sa podpísala na nižšom počte obdržaných bodov, mrzieť však môže veľa zahodených pokusov predovšetkým v druhom polčase. K Lukášovi Kulčárovi a Alexovi Krajčovičovi sa strelecky pridal aj Samuel Solčánsky a Matej Valent. V závere riadnej hracej doby nám chýbal aj kus povestného športového šťastia. V predĺžení rozhodla ťažká trojka švédskeho hráča, na ktorú sme žiaľ už nestihli reagovať.

17.03.2024: Patrioti ŠBK Junior Levice – Tallinn Sports Academy (EST) 85:87 (40:46)

Body: Kulčár 26, Krajčovič 20, Solčánsky 15, Yakushev 13, Gregáň a Caban po 4, Ondrík 3.

Zápas o 7. miesto bol mimoriadne vyrovnaný, pričom v tretej štvrtine sme prehrávali o 14 bodov. Veľkou húževnatosťou, streleckou potenciou Lukáša Kulčára a zlepšenou hrou v obrane sme v štvrtej štvrtine vyrovnali. Vyzdvihnúť môžeme aj hru našich pivotov Solčánskeho, Krajčoviča a Cabana, ktorí doskočili množstvo lôpt, avšak na víťazstvo to nakoniec nestačilo. Yegor Yakushev odohral taktiež veľmi dobrý zápas, ale nakoniec sa v šťastnom závere tešili domáci z tesného víťazstva.

Za najlepšieho hráča nášho družstva na celom turnaji bol vyhlásený Lukáš Kulčár.

STARŠÍ ŽIACI U15:

14.03.2024: ŠINTER BAsket – Patrioti ŠBK Levic 85:63 (22:20, 28:6, 20:9, 15:28)

„Presunutý zápas zo soboty proti Šinteru sme museli odohrať štvrtok nakoľko takmer všetci chalani boli celý týždeň odcestovaný a v zápase sa to krásne ukázalo. V prvej štvrtine sme sa ešte držali, no potom sa skore stále vzďaľovalo a neboli sme schopní zápas dotiahnúť nakoľko chalani zo Šinteru mali podstatne viac natrénované. Jedinú pozitívnu vec čo vidím je tá, že si možno chalani uvedomili, že keď nebudú mať natrénované, tak nemôžeme vyhrať. No musíme sa posunúť ďalej a začať sa pripravovať na ďalšie ťažké zápasy,“ dodal tréner Kürti.

Body LV: Pavlovič a Habara po 15, Búry 10, Kazlov 8, Németh 6, Števko 5, Ademi 4.

STARŠÍ MINIŽIACI U12:

16.03.2024: Patrioti ŠBK Levice – BA Čaňa 44:28

16.03.2024: Spišskí Rytieri – Patrioti ŠBK Levice 31:36

„V prvom zápase sme nastúpili sústredení, ale aj tak v obrane sme dostávali ľahké koše. V druhej štvrtine sme si už náskok zvýšili a už sme nedostávali ľahké koše a výsledok zápasu tomu aj svedčil. V druhom zápase po krátkej prestávke sme nastúpili koncentrovane a už sme nedostávali ľahké koše. Vedeli sme potrestať súpera veľa bodmi z našej dobrej obrany a s výsledkom sme spokojní. Podľa mňa by sme hlavne mali zlepšiť obranu a zatváranie prihrávok. S obidvomi zápasmi sme spokojní. Podľa mňa druhý zápas bol lepší ako ten prvý,“ zhodnotenil hráč Dorik Vaňatka. „Oproti prvému zápasu v Handlovej sme pokročili míľovým krokom a naše výsledky tomu svedčia,“ dodala trénerka Monika Ivanická.

MIKROLIGA U10:

17.03.2024: BK MŠK Žiar nad Hronom – Patrioti ŠBK Levice 49:31 (7:14, 16:0, 10:10, 16:7)

17.03.2024: Patrioti ŠBK Levice – AKAPO Lučenec 9:50 (2:15, 4:16, 3:7, 0:12)

17.03.2024: Patrioti ŠBK Levice – MBA Prievidza 16:49 (6:8, 2:12, 6:14, 2:15)