PREHĽAD VÝSLEDKOV 06.11. – 12.11.2023

MLADÍ MUŽI U23:

12.11.2023: BK MŠK – Patrioti Žiar nad Hronom U23 – Academic ŽU Žilina 92:80 (27:13, 20:12, 21:28, 24:27)

Body: Pažicķý 24, Krajčovič 18, Valent 15, Tončík 14, Solčánsky 13, Chaban a Truben po 4.

Naše družstvo mužov sa prvýkrát predstavilo na domácej palubovke. Ešte pred samotným začiatkom zápasu sme mali milú udalosť a to slávnostné otvorenie basketbalovej sezóny v Žiari nad Hronom v ročníku 2023/2024. Otvorenie sa konalo za účasti primátora mesta Žiar nad Hronom Petra Antala, zástupcu Patriotov Levice Ladislava Garaja, zástupcu ŠBK Junior Levice Gabriela Sirotňáka a v neposlednom rade za účasti prezidenta BK MŠK Žiar nad Hronom Miroslava Grznára. O slávnostný rozkok sa postaral viceprimátor mesta Žiar nad Hronom Ladislav Kukolík. Zápas sa začal tak ako to už je zvykom v tejto sezóne z našej strany veľmi rýchlou a dynamickou hrou. Po efektnom smeči domáceho odchovanca Mateja Valenta za stavu 4:0 celá hala burácala a o zážitok sme mali postarané. Krásna kolektívna hra všetkých chlapcov čo nastúpili, rýchle protiútoky a úspešná trojková streľba vyústili do polčasového výsledku 47:25. Tak ako tréneri prízvukovali cez polčasovú prestávku, že súper určite pridá a jeho trojková streľba určite začne vychádzať, to sa preukázalo v druhom polčase. Súper nás zaskočil niekoľkými ďalekonosnými trojkovými pokusmi, ktoré padli v posledných sekundách útoku a o drámu bolo postarané. Súper nás dokázal dotiahnuť na rozdiel piatich bodov. My sme sa však uvedeného nezľakli a opäť sme pridali v rýchlosti a v konečnom dôsledku sme zvíťazili o 12 bodov. Každý, kto včera zavítal do ZUS arény musel byť s predvedenou hrou a fantastickou basketbalovou kulisou unesený. Tak ako sa nám o zážitok postarali hráči na ihrisku, v hľadisku celý zápas urputne povzbudzovali Ultras Žiar nad Hronom. Za vytvorenie nezabudnuteľnej atmosféry im touto cestou ďakujeme a tešíme sa na ďalšie domáce zápasy.

KADETI U17:

11.11.2023: AKAPO Lučenec B – Patrioti ŠBK Levice 34:131 (10:33, 11:34, 4:36, 9:28)

„Zápas sa vyvíjal pre kadetov veľmi priaznivo, dobre bránili a hrali rýchlo a jednoducho. O víťazovi nebolo pochýb,“ povedal Kováčik.

12.11.2023: MBA Prievidza – Patrioti ŠBK Levice 78:66 (14:17, 27:16, 19:9, 18:24)

„Vyrovnaný zápas, s množstvom nepresností na našej strane. Aj napriek snahe hráčov, dobrom obrannom a útočnom doskoku sme zápas nemohli vyhrať, lebo sme stratili 33 lôpt a to bol hlavný faktor našej prehry,“ dodal Peter Kováčik.

STARŠÍ ŽIACI U15:

10.11.2023: BBA Komárno – Patrioti ŠBK Levice 118:71 (34:18, 29:16, 22:21, 33:16)

„V piatok sme odohrali zápas v Komárne. Duel, ktorý bol v podstate od začiatku rozhodnutý. V prvej štvrtine sme sa ešte relatívne držali, ale nedokázali sme si ustrážiť rýchly protiútok a to nás zabilo. Súper stále využíval situáciu 1 na 0 alebo 2 na 1. Aj napriek snahe v tretej štvrtine sa nám zápas nepodarilo otočiť. Myslím si, že všetci chalani si odniesli dobrú skúsenosť a uvedomili si, že basketbal je rýchly šport a bez chcenia a vracania sa do obrany sa zápas vyhrať nedá. Komárnu gratulujem k dobrému výkonu,“ povedal tréner Kürti po zápase.

STARŠÍ MINIŽIACI U12:

11.11.2023: Patrioti ŠBK Levice – MBA Prievidza 13:64 (4:8, 2:24, 5:12, 2:20)

11.11.2023: Patrioti ŠBK Levice – MBA Prievidza 15:48 (2:15, 5:11, 5:10, 3:12)

„V kategórií U12 sme odohrali ďalšie dva súťažné zápasy, konkrétne proti Prievidzi. Bohužiaľ, sme s nimi dokázali držať krok len prvú štvrtinu zápasu, kedy chlapci nastúpili odvážne, nebáli sa hrať do koša a nedostávali ľahké koše. Postupne sa hráči Prievidze rozbehli, hlavne ich dobrou obranou nás nútili k stratám lôpt. Samozrejme, sme v zápase mali aj dobré pasáže, či už v obrane alebo v útoku, kde sme si jednoduchou kombináciou hoď a bež vytvorili dobré pozície k zakončeniu. Stále máme na čom pracovať a chceme sa posúvať od zápasu k zápasu. Chcela by som ešte poďakovať rodičom za podporu a povzbudzovanie na zápase,“ povedala trénerka Ivanická po zápasoch.