ZHODNOTENIE TRÉNINGOV MAXIMÁLNE 6 OSÔB

Športová činnosť (tréning) je POVOLENÁ len za nasledovného obmedzenia: jedna organizovaná skupina môže mať najviac 6 osôb, rúška nie sú povinné.

Samuel Solčánsky, kadet: Tak na 5+1 tréningoch je podľa mňa lepšie to, že môžeme viac individuálne zlepšovať streľbu, hru 1 na 1 a vlastne všetky herné činnosti jednotlivca. Lepšie by bolo, kebyže trénujeme všetci spolu, pretože môžeme hrať 5 na 5, prechádzať nejaké signály a všeobecne sa lepšie pripravovať na zápasy.

Michal Lipovský, starší žiak: Je to omnoho horšie ako normálne. Máme vyhradený čas a to 45 minút z toho dôvodu, že za jeden deň sme rozdelení na 2 skupiny, celkovo na 3 a vždy má jedna voľno. Ale páči sa mi, že treningy sú viac pokojné.

Jakub Pohánka, starší žiak: Oveľa viac makáme. Nepáči sa mi, že máme krátky tréning. Tréner sa nám viac venuje, keď nás je málo, ako keď sme viacerí zapojení do tréningového procesu, čo je pozitívum.

Alex Krajčovič, kadet: Myslím si, že pri tomto spôsobe sa viac zameriavame na individuálne činnosti hráča, tréningy bohužiaľ trvajú kratšie. Tréner má viac priestoru sa nám venovať a zlepšovať nás.

Dominik Špaňo, junior: Určite je to niečo nové pre každého športovca. Od začiatku tejto pandémie sa nám prerušil či už tréningový alebo zápasový proces a zostali sme trčať doma. Na jednej strane je to aj výhoda, lebo takáto šanca na individuálne zlepšovanie sa, pracovanie na svojich nedostatkoch a zregenerovanie zranení tak skoro nepríde. Je to vynikajúca šanca pre mladých hráčov, ktorí boli vybratí do A tímu SBL ukázať sa. Ale viacej je tu tých zlých stránok ako napríklad najväčšie mínus je, že hráč vypadne z toho herného a tréningového cyklu v skupine a to sa bude už ťažko dobiehať. Keďže môžeme trénovať maximálne 5 hráči + tréner nemáme možnosť hrať hru 5 na 5. Trénujeme v troch skupinách ktoré si striedajú halu po 5 hráčov a každá skupina má na tréning maximálne 45 minút, čo je veľmi málo oproti minulým rokom.

Richard Kucsa, tréner juniorov a šéftréner klubu: Trénovanie skupinovo má svoje pozitíva v zmysle, že sa vieme viac zamerať na jednotlivcov. Hráči majú priestor byť sebavedomejší, priestor na zlepšovanie zručnosti aj schopnosti, tréneri majú možnosť pracovať trpezlivejšie, keďže zápasový kalendár zmizol. Avšak ak nedisponujete vlastnou telocvičňou alebo priestormi ci väčším počtom trénerov tak je táto alternatíva maximálne 5 hráčov veľmi limitujúca. V podstate zdokonaľovanie herných systémov úplne vypadlo a herné kombinácie v basketbale s piatimi hráčmi tiež nie je ideálne, to znamená, že najmä starším vekovým kategóriám chýba v tréningu riešenie herných situácií a základná situačnosť hry a to môže byť pre nich do budúcna veľká nevýhoda. Som rád ale, že sme sa v klube všetci veľmi rýchlo prispôsobili danej situácii a aspoň takto môžeme fungovať.