VÝBORNÉ VYSTÚPENIE JUNIOROV NA EYBL V BUKUREŠTI

V dňoch 28. – 30.10.2022 sa juniori ŠBK Junior Levice zúčastnili prvého turnaja EYBL v rumunskej  Bukurešti. Zverenci trénera Petra Kováčika sa ocitli vo veľmi ťažkej skupine tímov zo siedmych štátov Európy. Je potrebné hneď na úvod poznamenať, že dosiahli mimoriadne dobré výsledky.

Prvý zápas odohrali proti gruzínskemu tímu BTB Tbilisi. Na úvod turnaja to bol dobrý zápas, ktorý hráči odohrali po náročnej a dlhej ceste. Od začiatku sme sa dostali do vedenia a náskok sme udržiavali celý zápas. Nakoniec sme s prehľadom zvíťazili.

Už o štyri hodiny sme nastúpili na druhý zápas turnaja proti rumunskému majstrovi CSA Steaua Bukurešť, pre ktorého to bol prvý zápas v tom dni. Bolo vidieť, že sily vydané dopoludnia  nám hneď v úvode zápasu chýbali. O výsledku v zápasu bolo rozhodnuté už v prvej štvrtine. Nepomohlo nám, že sme vyrovnane odohrali ostatné tri štvrtiny. Bol to náročný súper, ktorý je jedným z favoritov na víťazstvo v skupine.

Iný zápas sme už hrali proti silnému talianskemu tímu College Basket 2. Do zápasu sme vstúpili ozaj veľmi dobre, skvele sme bránili, hrali rýchlo a jednoducho. Ubránili sme skvelých strelcov súpera a vysoko sme zdolali toto družstvo.

Vo výborných výkonoch sme pokračovali aj vo štvrtom zápase turnaja, proti anglickému tím Newcity College London Lions. Súper mal v družstve šesť hráčov nad dva metre, ale tento náš výškový handicap sme eliminovali opäť výbornou obranou a skvelou hrou všetkých hráčov.

„Veľkú pochvalu za príkladnú reprezentáciu nielen nášho klubu, ale aj slovenského basketbalu si zaslúžia všetci hráči. Vysoké víťazstvo v tomto zápase a spôsob akým sme ho dosiahli bolo pre nás všetkých radostnou bodkou za turnajom“, hovorí Peter Kováčik.

Po tomto turnaji majú Levičania na konte tri výhry a jednu prehru. Podobne ako ďalšie štyri tímy. S tromi z nich (Sliinta Bukurešť, College Basket 1 z Talianska, Orange Lions Academy z Holandska) sa stretnú v zápasoch v druhom turnaji v Leviciach, ktorý sa uskutoční v dňoch 2. – 5. februára 2023.Posledným súperom bude švédsky tím Alvik Stockholm, ktorý má na svojom konte tri prehry a jednu výhru.

Boli ocenené aj výkony jednotlivcov:

Samuel Solčánsky – MVP družstva
Alex Krajčovič – člen All stars turnaja

PREHĽAD ZÁPASOV:

BTB Tbilisi (GEO) – ŠBK Junior Levice 80:98 (36:48)
Body LV: Tončík 20, Solčánsky 16, Krajčovič 14, Kulčár a Slamka po 13, Valent 12, Kadluba 6, Yakushgev a Juhász po 2.
ŠTATISTIKY: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/EYBL/2202845/

ŠBK Junior Levice – Steaua Bucharest (ROU) 64:95 (26:50)
Body LV: Solčánsky 23, Krajčovič 10, Valent, Tončík a Slamka po 8, Yakushgev 5, Juhász 2.
ŠTATISTIKY: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/EYBL/2202848/

College Basket 2 (ITA) – ŠBK Junior Levice 62:96 (33:50)
Body LV: Krajčovič 37, Solčánsky 18, Yakushgev 9, Kulčár a Valent po 8, Tončík a Slamka po 7, Kadluba 2.
ŠTATISTIKY: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/EYBL/2202852/

Newcity College London Lions (ENG) – ŠBK Junior Levice 52:86 (26:43)
Body LV: Solčánsky 21, Slamka a Tončík po 18, Kulčár 15, Kadluba 12, Yakushgev 2.
ŠTATISTIKY: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/EYBL/2202857/