V LEVICIACH SA STRETNÚ NAJLEPŠÍ V SUPERFINÁLE EYBL

Levická športová hala a ŠBK Junior Levice prinesie už tento týždeň poriadnu basketbalovú porciu, kategória do 20 rokov bude mať v termíne od 18. do 21. mája 2023 svoj vrchol v podobe Superfinále EYBL (Európskej mládežníckej basketbalovej ligy).

Do Levíc sa podobné podujatie vracia po 5 rokoch, len v oveľa väčšom rozsahu. Viac k nemu a k dôvodom organizácie priblížil prezident ŠBK Junior Levice Gabriel Sirotňák: “Levice už boli organizátorom Superfinále U20 v júni 2018. Vtedy však išlo o superfinále iba piatich družstiev, ktoré postúpili na tento turnaj z dvoch skupín divízie South. Superfinále, ktoré budeme organizovať tentoraz, je iným z pohľadu toho, že sa na ňom zúčastní 9 družstiev z oboch divízií North i South. Každoročne už od roku 2015 organizujeme minimálne jeden turnaj základnej časti v rámci tejto súťaže. Vedenie EYBL má s našim klubom len tie najlepšie skúsenosti, preto sú Levice pevnou súčasťou kalendára tejto súťaže už 8 rokov. Okrem kvalitného športového zázemia si kluby pochvaľujú kvalitu ubytovania, stravovania, úroveň komunikácie, prístup organizátorov i podporu zo strany vedenia mesta, Nitrianskeho samosprávneho kraja. Samozrejme, takéto podujatia nie je možné organizovať bez podpory od našich sponzorov, partnerov a mnohých organizačných pracovníkov, za čo im ďakujeme.

Hráči Levíc si miestenku na tomto podujatí a možnosť organizácie supefinále EYBL vybojovali výbornými výkonmi v základnej časti, keď na oboch turnajoch uhrali zhodne po 3 víťazstvá a len jednej prehry. Teraz by sa radi odvďačili fanúšikom ŠBK doma podobnými výsledkami. “V prvom rade to bola pre nás pocta, že sme boli oslovení. Zvyčajne sa superfinále hráva v pobaltských krajinách (Lotyšsko, Litva). Druhým impulzom bolo pripraviť podujatie na rozlúčku pre našu skvelú generáciu juniorov. Pre Alexa Krajčoviča, Samuela Solčánskeho, Samuela Misala, Mateja Tončíka, Martina Slamku a Tomáša Kadlubu to budú posledné štyri zápasy v juniorskom drese. A neposledným momentom je skutočnosť priniesť do Levíc štyri dni plné kvalitných zápasov. Verím, že naši chlapci podajú kvalitné výkony s dobrými výsledkami, ktoré potešia levických fanúšikov. Superfinále odohrá 9 družstiev, svojho zástupcu tu bude mať Taliansko, Maďarsko, Rumunsko, Česko, Rakúsko a dve družstvá pricestujú z Veľkej Británie. Okrem domáceho ŠBK Junior Levice tu ešte uvidíme výber Slovenska do 18 rokov,” prezradil Sirotňák.

Superfinále prinesie do Levíc veľkú porciu 18 zápasov, ktoré sa uskutoční zároveň počas finálovej série Niké SBL medzi Patriotmi Levice a BC Komárno. “Z pohľadu propagácie slovenského basketbalu je to skvelá kombinácia. Niečo podobné sa nám už podarilo vo februári tohto roku, teraz to bude  okorenené piatym zápasom finálovej série za účasti viac než 2000 divákov,” vyjadril sa prezident ŠBK Junior Levice.

Program superfinále EYBL turnaja U20 v Leviciach (18. – 21. mája 2023):

A skupina: ŠBK Junior Levice, Viedeň United, Dinamo Bukurešť
B skupina: USK Praha, Myerscough BA, Slovensko „U18“
C skupina: Londýn Elite, Honvéd Budapešť, College Basket-1

štvrtok 18. mája:

16:00, ŠBK Junior Levice – Viedeň United
18:00, College Basket-1 – Honvéd Budapešť
20:00, Slovensko U18 – Myerscough BA

piatok 19. mája:

09:00, Viedeň United – Dinamo Bukurešť
12:00, USK Praha – Slovensko „U18“
13:50, Londýn Elite – College Basket-1
15:40, Dinamo Bukurešť – ŠBK Junior Levice
19:20, Myerscough BA – USK Praha
21:10, Honvéd Budapešť – Londýn Elite

sobota 20. mája:

09:00, zápasy o umiestnenie
12:00, zápasy o umiestnenie
14:00, zápasy o umiestnenie
21:00, zápasy o umiestnenie

nedeľa 21. mája:

09:00, zápasy o umiestnenie
11:00, zápasy o umiestnenie
13:00, zápasy o umiestnenie
15:00, zápasy o umiestnenie
17:00, zápasy o umiestnenie

Autor: Michal Duchovič