PREHĽAD VÝSLEDKOV 28.03. – 03.04.2022

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

29.03.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice – BC Prievidza 60:84 (23:45)

Body LV: Volárik 25, Adámik 11, Solčánsky 9, Chaban 6, Krajčovič A. 4, Slamka a Tončík po 2, Bielik 1.

Richard Kucsa: „Oproti prvému zápasu s Prievidzou, sme mali určite lepší vstup, čo sa týka mentálneho nastavenia. Asi chalani vedeli, do čoho idú. Prvé minúty boli úplne iné. Škoda, že nám nepadli nejaké strely, lebo šance sme mali. Mohlo to byť ešte o niečo vyrovnanejšie. Potom sme doplatili na zlú konzistentnosť, upadla nám koncentrácia, čo Prievidza veľmi rýchlo, za dve minúty využila. V podstate druhej časti prvej štvrtiny opäť natiahla náskok a stalo sa to, čo aj v prvom zápase. Tento zápas ukázal mierny posun, za čo som veľmi vďačný. Som rád, že tieto dve stretnutia proti Prievidzi dali chalanov obrovské skúsenosti a možnosti, ako vyzerá v slovenskom vrcholovom basketbale. Za to sme radi. Opäť sme vyhrali jednu štvrtinu, čo je bonus. Aj keď sa ešte baráž neskončila, ale bol to malý sviatok a vyvrcholenie celosezónneho snaženia a projektu. Gratulujem Prievidzi a držím jej palce.“

Samuel Solčánsky: „Bol to oveľa lepší zápas, ako ten prvý s Prievidzou. V tom prvom sme si to niektorí vyskúšali, aká je najvyššia súťaž a bola to pre nich prvá konfrontácia. V druhom stretnutí sme už vedeli, do čoho ideme a čo nás čaká. Boli sme viac koncentrovaní, viac sme plnili naše plány. Myslím si, že sme to oveľa lepšie zahrali.“

03.04.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice – Academic ŽU Žilina 74:81 (37:30)

Body LV: Solčánsky a Krajčovič A. po 15, Tončík 13, Volárik 11, Misal 7, Chaban 6, Adámik 4, Kadluba 2, Bielik 1.

Richard Kucsa: „Táto prehra nás mrzí. Očakávali sme iný výsledok a odlišný herný prejav, v porovnaní s prvým zápasom s nimi. Máme ešte čo zlepšovať. Čakajú nás ešte dva zápasy, v ktorých by sme chceli byť úspešní. S Nitrou sme v tejto sezóne ešte nevyhrali. Gratulujem Žiline, plne si to zaslúžili.“

Samuel Volárik: „Myslím si, že sme toto stretnutie zahrali zle. Vstúpili sme do neho laxným prístupom a celé stretnutie sa to s nami viezlo. Žilina v tretej štvrtine chytila momentum, popadali mi nejaké strely a trojky. My sme sa snažili o zvrat, ale už sme to dotiahli. Som toho názoru, že Žilina zaslúžene vyhrala.“

KADETI U17:

02.04.2022: ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka Bratislava A 59:64 (27:31)

Body LV: Kulčár 22, Števko 8, Kopernický a Pilinszký po 7, Lipovský 5, Krnčan 4, Hajdamár a Gregáň po 3.

Dnes sme privítali na našej palubovke rovesníkov z tímu MBK Karlovka A. Duel sme začali žiaľ príliš nervózne, nepremenili sme veľa striel z pod koša, naopak súper využíval výškovú prevahu najmä na doskoku, čo sa odzrkadlilo vo výsledku 1. štvrtiny (9:18). V 2. štvrtine sme začali lepšie odstavovať a pomaličky doťahovať. V 3. štvrtine sme nastúpili s väčším sebavedomím a bojovnosťou, ale tak isto ako v druhej sme náskok stále len sťahovali. dokonca sa nám podarilo vyrovnať a tak do posledného dejstva sa išlo za vyrovnaného stavu 41:41. Začiatkom poslednej štvrtiny sa nám darilo získavať lopty a ísť následne do rýchlych protiútokov, kde sme poľahky dokázali skórovať (47:41). Žiaľ, súper nesklonil zbrane a zaútočil s agresívnejšou obranou a náš náskok bol zrazu preč. V koncovke mali tento krát viac šťastia hráči z Bratislavy. Treba, chalanov pochváliť za bojovnosť a nasadenie počas celého zápasu. Súperovi gratulujeme.

03.04.2022: ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka Bratislava B 67:43 (26:21)

Body LV: Gregáň 18, Lipovský 17, Števko 15, Meňuš 8, Kopernický 5, Pilinszký 4.

V nedeľu pricestoval B tím Karlovky. Nastúpili sme veľmi nekoncertovane, s veľkými chybami, najmä v obrane a nedôsledným zakončením. V 1. polčase sme minuli až 16 striel z pod koša, ale aj napriek tomu sme do šatní odchádzali s miernym 5 bodovým náskokom. Po polčasovom vypláchnutí žalúdkov sme nastúpili s oveľa vyšším nasadením, čo spôsobilo dominanciu pod oboma košmi. 3. štvrtinu sme vyhrali 24:9. V 4. štvrtine sme už iba kontrolovali priebeh stretnutia, dokonca sa nám podaril aj náskok mierne navýšiť. Teší nás, že do stretnutia sa zapojilo všetkých 12 hráčov.