PREHĽAD VÝSLEDKOV 27.02. – 05.03.2023

MLADÍ MUŽI U23:

05.03.2023: Academic ŽU Žilina – ŠBK Junior Patrioti Levice U23 96:66 (51:38)

Body LV: Krajčovič 21, Tončík 15, Chaban 9, Solčánsky 8, Misal 7, Kulčár 4, Gregáň 2.

“Len sedem hráčov odcestovalo v nedeľu na zápas proti mužom zo Žiliny. Mali sme výborný nástup a po 4 minútach sme viedli 11:2. No nedokázali sme vo vysokom tempe pokračovať a súper sa ku koncu 1. polčasu dostal do vedenia, ktoré neustále zvyšoval. Nakoniec zaslúžene zvíťazil,” povedal P. Kováčik.

KADETI U17:

04.03.2023: BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Levice 61:101 (32:48)

Body LV: Gregáň 28, Pálinkás 18, Kopernický a Števko po 12, Krnčan 11, Kasan a Škopík po 7, Hajdamár, Kružic a Kubica Ľ. po 2.

“Naši kadeti odohrali úspešné stretnutie v Nitre. V priebehu 1. polčasu získali rozhodujúci náskok, ktorý v druhom polčase neustále zvyšovali a nakoniec zavŕšili stretnutie strelením 101 bodov,” povedal po zápase tréner Kováčik.

MLADŠÍ MINI ŽIACI U11:

04.03.2023: ŠBK Junior Levice – MBK VICTORIA ŽILINA 33:43 (10:28)

Body LV: Mirják 11, Fraňa R. 6, Leszkó, Drgoňa a Martiško po 3, Bajtek, Homola a Fraňa M. po 2, Vaňatka 1.

04.03.2023: BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Levice 51:26 (31:10)

Body LV: Drgoňa 9, Mátéffy 6, Mirják 5, Nezbeda 3, Fraňa R. 2, Vaňatka 1.

“V sobotu sme s mladšími mini žiakmi vycestovali na dva zápasy do Žiliny. Prvý polčas prvého zápasu sme boli ešte hlavami v autách. Zle sme bránili, zle sme si prihrávali. V druhom polčase sme sa už konečne prebrali, doťahovali náskok súpera, ale žiaľ na výhru to už nestačilo. V druhom zápase proti Nitre sme začali rovnako ako ten prvý zápas, navyše súperov to bol prvý zápas v ten deň, takže hráči boli ešte čerství. Postupom času dochádzali aj fyzické sily, tak nám neostávalo nič iné iba pogratulovať súperovi k víťazstvu. Treba chalanov pochváliť za nasadenie a taktiež treba spomenúť, že každému, kto na tieto 2 zápasy vycestoval sa podarilo minimálne raz skórovať,” povedal tréner Parízek.