1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

24.04.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice – BKM SPU Nitra 64:89 (36:41)

Body LV: Chaban 21, Krajčovič 17, Solčánsky 9, Adámik 8, Slamka 5, Bielik a Tončík po 2.

TH: 8/3 – 12/10, Fauly: 12 – 17, Trojky: 7 – 7, Rozhodovali: Mlynarčík, Bullo

Richard Kucsa: „Myslím si, že výmena košov bol moment, ktorý nám nejakým spôsobom uškodil, aj keď by to nemalo a nie je to výhovorka. Dovtedy sme boli viac ako v hre, mali sme tuším aj 14-bodový náskok. Rozladilo nás to, už potom v podstate Nitra dominovala a zápas sa dohrával. Mrzí ma, že sme opäť neboli v kompletnej zostave. V závere baráže máme nejaké zranenia, mohli sme byť konkurencieschopní. Dali sme do toho maximum, aj keď hra nevyzerala podľa predstáv, ale bola to dobrá skúsenosť pre našich mladých hráčov.“

Daniel Chaban: „V úvode sme nastúpili s dobrou energiou, padli nám niektoré strely. Po kratšej prestávke Nitra využila svoje silné stránky. Veľké problémy nám robil Vojtek a vysokí hráči. Tak sa odvíjal zvyšok zápasu.“

JUNIORI U19:

21.04.2022: Inter Bratislava – ŠBK Junior Levice 86:49 (42:26)

Body LV: Tončík 14, Misal 10, Solčánsky 9, Krajčovič A. 6, Slamka a Kürti po 3, Bielik a Kadluba po 2.

V zápase dominovalo družstvo domácich. Veľmi nízka úspešnosť streľby a slabá hra v obrane, uľahčovali Interu cestu k víťazstvu. V ďalších zápasoch proti tomuto súperovi, bude potrebne ukázať z našej strany viac.

KADETI U17:

23.04.2022: B.S.C. Bratislava – ŠBK Junior Levice 84:76 (33:47)

Body LV: Lipovský 25, Števko 16, Gregáň 11, Kopernický 10, Pilinszký 9, Meňuš 5.

V sobotu sme vycestovali do Bratislavy. V poradí to bol 3. zápas proti B.S.C. v tejto sezóne. Prvé dva zápasy sme prehrali 82:102 a 82:50, tak sme mali cieľ byť konkurencie schopný, čo najdlhší čas, ale hlavne zápas si odmakať a užiť. Na začiatku 2. minúty sme viedli po úspešných trojkách Pilinszkého a Kopernického 8:2. Tento náskok sme postupne v priebehu 1. štvrtiny udržiavali. Podali sme najlepší výkon v 1. štvrtine v tejto sezóne s maximálnym nasadením a obetavosťou (17:25). V 2. štvrtine sme nepoľavili, priam naopak dokazovali sme chuť a odhodlanie, najmä v obranných činnostiach, čo viedlo k polčasovému výsledku 33:47. Cez polčasovú prestávku sme si hovorili, že nastúpi proti nám oveľa agresívnejší súper ako bol v prvom polčase, a tak sa aj stalo. B.S.C. poriadnou agresívnou obranou pomaličky sťahoval náš náskok, až sa mu podarilo prvý krát v zápase vyhrávať až v 37. minúte (73:72). Žiaľ touto agresívnou obranou nás donútil k viacerým chybám v prechodovej fáze, čo super dokonale využil a náskok navýšil až na 79:72. V posledných minútach sme ešte vzdorovali a robili maximum, aby sme opäť výsledok otočili, ale touto obranou nám zobral veľmi veľa síl, ktoré nám v závere už chýbali, a tak sme po 40 minútach zagratulovali súperovi k výhre. Treba chalanov naozaj pochváliť za bojovnosť a nasadenie, ktoré dnes na výhru žiaľ nestačili.

24.04.2022: MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Junior Levice 82:48 (36:15)

Body LV: Lipovský a Gregáň po 14, Pilinszký 11, Števko 9.

V nedeľu sme nastúpili opäť proti fyzicky silnejšiemu súperovi z Trnavy. Keďže sa jednalo už o 4. zápas s týmto súperom, tak sme opäť vedeli, že nás čaká ťažký boj, najmä s ich zónovou obranou, ktorú bránili opäť celých 40 minút. V prvej štvrtine sme opäť ako v sobotu nastúpili koncentrovane s maximálnym nasadením v obrane a zápas to bol veľmi pekný, najmä, čo sa týka bojovnosti a s chuťou nedarovať súperovi nič s ľahkosťou, ako to bolo v predchádzajúcich zápasoch. Po prvých 10 minútach bol stav nerozhodný 11:11. Žiaľ v 2. štvrtine sa stretli 2 rozdielne družstvá. Jedno s maximálnym nasadením a druhé odovzdané, bez bojovnosti a nasadenia, na bode mrazu. Stav po 2. štvrtine bol 36:15. V 3. štvrtine začal tuhý boj o každý centimeter ihriska. Trnava bola v priemere oveľa vekovo staršia, zároveň fyzicky i výškovo vo výhode oproti nám. Bojovali sme, ale súper dokázal skórovať takmer v každom útoku z druhej, dokonca tretej šance po útočných doskokoch, a tak sme prehrali 3. štvrtinu 17:27. V poslednej štvrtine sme nesklonili zbrane, bojovali sme ďalej. Súper si, ale výsledok stretnutia už postrážil. Škoda výpadku v 2. štvrtine a taktiež nepremenných trestných hodoch (celková úspešnosť 13/29) mohol to byť pekný zápas až do konca. Najbližší zápas nás čaká dohrávka s B.S.C. a posledný zápas v sezóne doma proti Trenčínu.