PREHĽAD VÝSLEDKOV 14.03. – 20.03.2022

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

20.03.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice – IMC Slovakia Považská Bystrica 100:77 (51:44)

Body LV: Krajčovič A. 24, Solčánsky 15, Volárik a Chaban po 13, Slamka 10, Adámik 8, Szabó a Tončík po 7, Bielik 3.

Posledný zápas základnej časti sme v domácom prostredí zvládli k spokojnosti. Celých 40 minút sme kontrolovali dianie na ihrisku a veľkú časť zápasu sme boli vo vedení. Teší ma, že všetci hráči dostali priestor a naplno ho využili. Je výborné, že sezóna v 1. lige pre nás ešte nekončí a máme pred sebou ďalších 6 kvalitných zápasov. Gratulujem hráčom k postupu do nadstavbovej, barážovej časti súťaže.

KADETI U17:

20.03.2022: BK AS Trenčín – ŠBK Junior Levice 62:68 (26:34)

Body LV: Števko 22, Gregáň 18, Kopernický 8, Pilinszký 7, Meňuš a Kasan po 6, Kubica Ľubor 1.

Po dlhej dobe sa nám podarilo nastúpiť na zápas v plnej koncentrácii a s maximálnym nasadením. Súpera sme dobre bránili i keď nám často robila problém ich výšková prevaha, najmä na obrannom doskoku. Zápas prebiehal opäť ako na hojdačke… chvíľu oni, chvíľu zase sme my boli vo vedení. Na konci prvého polčasu sa nám podarilo zopár rýchlych protiútokov a tak sme mohli ísť s 8 bodovým vedením do šatne. Druhý polčas sme opäť začali s maximálnou koncentráciou a dobrou obranou sme si vybudovali až 14 bodové vedenie (40:26), najvyššie v zápase. Potom opäť prebiehal zápas ako na hojdačke, ale tentokrát s vyššími bodovými nádielkami. 8 bodová šnúra pre súpera, následne 7 bodov naša šnúra… V 4. štvrtine sme sa so súperom držali na rozdiel 9 bodoch v náš prospech a následne prišiel malý výpadok a súperovi sa podarilo 11 bodovou šnúrou, 3 minúty pred koncom, dokonca vyhrávať o 2 body (62:60). Následne sme po dobrých vnikoch získali trestné hody, kde sme otočili na 63:62, následne sme zabojovali na útočnom doskoku, kde Števko získal útočný doskok a poľahky skóroval z podkošového priestoru (65:62). Následne sme dobre zabrali v obrane a po ťažkej strele súpera dokázali doskočil a vypýtať opäť faul na Kopernickeho, ktorý žiaľ následne trestné hody nepremenil, ale tentokrát doskočil Meňuš, ktorý hneď našiel voľného Števka, ktorý chladnokrvne trafil za 3 body a upravil výsledok na konečné skóre. Treba chalanov pochváliť za nasadenie počas celého zápasu a výborne zvládnutej koncovke.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12:

19.03.2022: ŠBK Junior Levice – INTER Bratislava 10:61 (7:36)

Body LV: Sivák 6, Krkoš 2, Lutovský a Petrík 1.

Na dnešný prvý zápas proti Interu sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom a miestami bolo cítiť až strach zo súpera. Báli sme sa hrať 1 na 1 a aj si prihrávať. Súper nás vôbec nešetril a prvú štvrtinu nás ubránil na 0 bodov. V druhej štvrtine sme sa už trošku osmelili, sem tam sme si prihrali a z pekných akcií sme súpera donútili faulovať a z čiary trestného hodu sa nám podarilo skórovať. V druhom polčase nás skúsený a fyzicky oveľa silnejší super k ničomu nepustil a tak nám už nič iné neostalo len súperovi zagratulovať k výhre.

19.03.2022: ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 16:56 (6:40)

Body LV: Šafár 5, Krkoš a Petrík 4, Vrba 2.

Na druhý zápas sme nastúpili taktiež proti fyzickému a skúsenejšiemu súperovi, ale na rozdiel od prvého zápasu sme si už viacej verili, nebáli sa hrať a hlavne sme oveľa viac bojovali, za čo nás diváci často odmeňovali potleskom. Skúsenosti súpera bolo vidieť na oboch stranách palubovky. Vďaka kvalitnej obrane sme poľahky strácali lopty, čo Prievidza často využívala v prečísleniach a ľahkému skórovaniu. Treba povedať, že na dnešné zápasy nastúpili všetci chalani a zbierali cenné skúsenosti, ktoré veríme že využijú do ďalších zápasov.