PREHĽAD VÝSLEDKOV 11.04. – 17.04.2022

KADETI U17:

13.04.2022: MBK Karlovka Bratislava A – ŠBK Junior Levice 62:68 (33:34)

Body LV: Lipovský 20, Kulčár 18, Števko 9, Pilinszký 7, Kopernický 5, Meňuš 4, Krnčan 3, Gregáň 2.

Kadeti vycestovali do Bratislavy na dohrávku proti MBK Karlovka A. Súpera sme veľmi dobre poznali, nakoľko sme spolu hrali pred desiatimi dňami u nás doma. Zápas prebiehal v podstate úplne rovnako. Opäť sme prehrali 1. štvrtinu 20:12, aj keď úvod zápasu patril nám. Hneď po prvých dvoch útokoch sme vyhrávali 5:0, no potom to opäť vyzeralo až príliš nervózne pri zakončeniach. 2. štvrtina patrila nám. Vylepšili sme obranu, zabránili sme rýchlym protiútokom súpera a náskok postupne sťahovali. Spolu s klaksónom sme dali kôš a tak sme do šatní odchádzali s najmenším možným náskokom. Druhý polčas bol opäť ako na hojdačke. Chvíľu my, potom chvíľu super, s tým že na konci 3. štvrtiny sme viedli 48:53. Do záverečnej štvrtiny sme nastúpili koncentrovane s vedomím, že budú rozhodovať detaily, že každá lopta bude dôležitá. Práve preto, sme ešte viac agresívnejšie bránili, čo súperovi opäť robilo problémy. Zápas bol úplne podobný ako pred desiatimi dňami s tým rozdielom, že teraz boli oni čo museli doťahovať. Záverečné minúty sme odohrali s maximálnym nasadením v plnej koncentrácii a víťazstvo sme si tentokrát ujsť nenechali. Treba chalanov naozaj pochváliť za bojovnosť a nasadenie, ktoré ich hru zdobilo počas celého zápasu, taktiež treba spomenúť to že každý hráč, ktorý do Bratislavy vycestoval sa bodovo zapísal a tak prispel k cennej výhre na súperovom ihrisku.