PREHĽAD VÝSLEDKOV 07.03. – 13.03.2022

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

10.03.2022: BK Slovenský Orol Levoča – ŠBK Junior Patrioti Levice 79:85 (30:39)

Body LV: Adámik 21, Volárik 17, Chaban 14, Tončík 10, Krajčovič a Solčánsky 9, Misal 5.

Cenný a ťažko vydrený zápas. Domáci tím hral veľmi dobre, využíval svoju fyzičnosť na zakončenie z druhých šancí a do konca zápasu bojoval o svoje prvé víťazstvo. My sme na začiatok zápasu neboli úplne koncentrovaní, ale aj napriek tom, sme v 5 minúte vyhrávali 15:6. Prvý polčas sme držali bodový odstup od súpera a vyhrali sme o 9 bodov. Tretia štvrtina bola ako keby bez obrán z oboch strán a družstvá v nej spolu premenili až 11 trojkových pokusov. Tento útočný “štýl” nám nevyhovoval, domáci povzbudení ťažkými premenenými strelami a hnaní výbornou diváckou kulisou 3 minúty do konca zápasu vyrovnali na 71:71. Po oddychovom čase Solčánsky premenil trojbodový pokus, na ktorý ešte domáci odpovedali. Avšak záver zápasu sme zvládli výborne a domácim sme nedovolili žiadny priestor na vyrovnanie.

JUNIORI U20 (EYBL PLAYOFF, BUDAPEŠŤ):

12.03.2022: Ratgeber Academy – ŠBK Junior Levice 92:84 (39:43)

Body LV: Chaban a Bielik po 17, Misal a Solčánsky po 12, Krajčovič A. 11, Kulčár 10, Tončík 5.

12.03.2022: ŠBK Junior Levice – KK Mladenovac 72:84 (39:41)

Body LV: Krajčovič A. 19, Solčánsky 11, Chaban 10, Misal 9, Tončík a Kulčár po 8, Bielik 6, Kadluba 1.

MLADŠÍ ŽIACI U13:

12.03.2022: ŠBK Junior Levice – ŠINTER Vrakuňa 18:38 (10:13)

Body LV: Števko 6, Vávra, Varga a Búry po 4.

Do prvého z trojice zápasov nastúpili Levičania v oklieštenej zostave proti súperovi z Vrakune. Úvodná časť hry bola vyrovnaná a to aj napriek výraznej výškovej prevahe súpera. V druhej časti hry držali Levičania stále so súperom krok, ktorý odchádzal do šatní len s minimálnym náskokom. Ako rozhodujúca sa ukázala tretia štvrtina, v ktorej Levičania neskórovali a to aj napriek množstvu príležitostí, ktoré si vypracovali. Súper naopak po zbytočných stratách levických chlapcov budoval náskok, ktorý udržal až do konca stretnutia.

12.03.2022: IMC Slovakia Považská Bystrica – ŠBK Junior Levice 24:20 (15:6)

Body LV: Števko 5, Lomen a Varga po 4, Petrík 3, Búry a Vávra po 2.

Druhé stretnutie prinieslo vyrovnaný duel až do záverečného klaksónu. Levičania si v prvom polčase vypracovali množstvo dobrých príležitostí, najmä z rýchlych protiútokov, no zlyhávali v zakončení, naproti tomu súper svoje šance premieňal a tak mal do polčasu takmer dvojciferný náskok. V druhom polčase však Levičania ožili. Dobrou obranou nútili súpera k chybám a aspoň časť z nich dokázali potrestať. Tlak vyvrcholil v záverečnej štvrtine, keď minútu pred koncom prehrávali Levičania už len o jeden kôš a črtala sa tak dráma až do konca. Záver však súper zvládol a tesne zvíťazil.

12.03.2022: MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 61:20 (36:6)

Body LV: Krkoš, Števko a Petrík po 4, Varga, Vrba, Vávra a Búry po 2.

V záverečnom stretnutí čakal na Levičanov najsilnejší súper, Karlovka. Tretí zápas v krátkom časovom slede sa na Levičanoch výrazne prejavil a zo súperom dokázali držať krok prakticky len do polovice prvej štvrtiny. Súper využíval svoju výškovú prevahu a tiež nemilosrdne trestal každé zaváhanie Levičanov, či už v obrane alebo ich zbytočné straty. Vybudovaný náskok navyšoval súper až do konca zápasu, no v druhom polčase predviedli aj Levičania niekoľko úspešne zakončených akcii a ukázali, že aj oni vedia hrať basketbal aj proti silnému súperovi.