PREHĽAD VÝSLEDKOV 07.02. – 13.02.2022

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

11.02.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice – UNIPO BKM Iskra Svit 23 88:74 (53:25)

Body LV: Solčánsky 22, Volárik 18, Adámik 17, Krajčovič 16, Tončík 6, Kulčár 5, Slamka 4.

Výborný úvod zápasu a prvá štvrtina určili priebeh celého zápasu. Hráči plnili dohodnuté obranné riešenia a rozumnou hrou v útoku si vypracovali viac ako 20 bodový odstup od súpera. V druhom polčase sa tento náskok kontroloval a zaslúžene sa dosiahlo víťazstvo.

JUNIORI U19:

13.02.2022: ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 98:79 (43:39)

Body LV: Krajčovič 30, Tončík 19, Solčánsky 18, Slamka 17, Kulčár 12, Šmrhola 2.

V početne malej rotácii hráčov sme potrebovali istý čas, aby sme sa dostali do zápasového tempa. Rozhodujúca fáza z hľadiska vybudovania si bodového náskoku prišla v tretej štvrtine. Od tohto momentu sme sa už súperovi bodovo iba vzďaľovali a kontrolovali priebeh zápasu do jeho konca.

KADETI U17:

13.02.2022: MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Junior Levice 104:46 (52:21)

Body LV: Kopernický 13, Pilinszký 7, Števko a Meňuš po 6, Gregáň 5, Kubica Ľ. 4, Hajdamár 3, Krnčan 2.

V dnešnej dohrávke sme nastúpili proti Trnave, kde nás super čakal s pripravenou zónovou obranou 212, ktorú bránil od prvej sekundy celých 40 minút. Naši chalani sa s ňou trápili celý zápas z čoho vyplývali zbytočne straty (38) a následné rýchle protiútoky, ktoré Trnava trestala príliš ľahko. Počas zápasu sa nám občas podarilo úspešne rozbiť túto zónu, ale žiaľ ešte nemáme toľko nastrieľané (4/32 za 3 body), aby sme donútili súpera k zmene obrany. Pri tak veľkom počte strát a zlej úspešnosti streľby (13%) sa tento zápas vyhrať nedal. Pozitívum vidíme najmä v 1. štvrtine, kde sme so súperom dokázali držať krok (18:14). A hlavne aj v tom, že si všetci chalani vyskúšali hrať proti tejto obrane. Trnave gratulujeme k víťazstvu a už teraz sa tešíme na odvetu.