PREHĽAD VÝSLEDKOV 04.04. – 10.04.2022

1. LIGA MUŽI / MLADÍ MUŽI U23:

10.04.2022: BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Patroti Levice U23 98:72 (46:36)

Body LV: Chaban a Krajčovič A. po 17, Adámik 13, Tončík 7, Misal 6, Solčánsky 4, Bielik 3, Kulčár 3, Slamka 2.

TH: 14/10 – 25/22, Fauly: 22 – 17, Trojky: 8 – 7, Rozhodovali: Ribakovs, Višniarová

Richard Kucsa: „Určite škoda začiatku, pretože sme mali otvorené strely, ktoré sme nepremenili. Zápas sa mohol začať iným spôsobom, viac vyhovujúcejším pre nás. Prehra však nebola zapríčinená úvodom. Gratulujem Nitre k víťazstvu. Chcem vyzdvihnúť výkon našich chalanov, v tej zostave, v akej sme boli a po takom víkende, aký sme mali. Odovzdali sme maximum. Bolo pár momentov, kedy sme sa mohli dostať do stretnutia, ale stále tam prišla chyba alebo nekoncentrácia. Tá je pri mladých chalanov normálna. Aj keď to možno na výsledku tak nevyzerá, tak si myslím, že sme odohrali z nášho pohľadu veľmi prospešný a kvalitný zápas.“

Alex Krajčovič: „Myslím si, že po tomto náročnom víkende sme podali bojovný výkon, na to, v akej sme prišli oklieštenej zostave. Až na straty koncentrácie v istých pasážach, sme odohrali podľa mňa vyrovnaný zápas. Tieto zápasy dodávajú určitú tvrdosť v zakončovaní, ale aj v ostatných veciach, pretože je to určite rozdiel v porovnaní s juniorskou ligou.“

JUNIORI U19:

09.04.2022: BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Junior Levice 66:75 (39:40)

Body LV: Krajčovič A. 22, Solčánsky 14, Misal a Kulčár po 13, Tončík 10, Slamka 2, Šmrhola 1.

Prvý polčas nás trápila efektivita pri zakončovaní, aj keď sme mali vypracované situácie a robil nám problém súperov dôraz pri doskakovaní. Trpezlivou hrou sme postupom času tieto pozície premieňali, aj keď nie možno želaným výsledkom, ale zaslúžene sme vyhrali.

10.04.2022: MBA Prievidza – ŠBK Junior Levice 79:78 (29:36)

Body LV: Misal 22, Tončík 21, Slamka a Kadluba po 9, Kürti 8, Bielik 5, Lipovský a Kulčár po 2.

V nedeľu sme vycestovali v oklieštenej zostave do Prievidze. Zápas prebiehal ako na hojdačke.  V 1. štvrtine sme vyhrávali 10:3, následne 13:6. V 2. štvrtine prišiel najskôr menší útlm, kde sa podarilo Prievidzi otočiť na 18:26. Záver prvého polčasu patril Levičanom, kde sme 11 bodovou šnúrou otočili a išli do šatní so 7 bodovým náskokom. V 3. štvrtine sme žiaľ absolútne zlyhali v útoku a nekoncentráciou v obrane sme odohrali najhoršiu štvrtinu (25:11). V poslednej štvrtine sme bojovali a postupne sme náskok súpera doťahovali, ale žiaľ na celkový obrat to už nestačilo. Prievidzi k predvedenému výkonu a výhre gratulujeme.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12:

10.04.2022: BBA Komárno – ŠBK Junior Levice 70:20 (49:11)

Body LV: Vávra 10, Krkoš a Petrík po 3, Šafár a Vrba po 2.

Levičania cestovali na predohrávku do Komárna. Do zápasu vstúpili domáci hráči aktívnejšie a stratené lopty Levičanov nekompromisne trestali, rýchlymi protiútokmi. Súper si do polčasu vypracoval pohodlný náskok, ktorý do konca zápasu mierne navyšoval. Levičania v druhom polčase predviedli niekoľko pekných kombinácii, z ktorých dokázali skórovať, avšak na prípadné zníženie súperovho náskoku to nestačilo.