PREHĽAD VÝSLEDKOV 02.05. – 15.05.2022

MLADÍ MUŽI U23 (FINÁLOVÝ TURNAJ VO SVITE):

14.05.2022: B.S.C. Bratislava – ŠBK Junior Patrioti Levice 63:69 (28:32)

Body LV: Tončik 17, Solčánsky a Chaban po 11, Bielik 10, Kürti 8, Slamka 6, Šmrhola 4, Kadluba 2.

Po vyrovnanom prvom polčase, sme v tretej štvrtine zlepšili obranu a vytvorili si rozhodujúci náskok. Všetci hráči, ktorí boli k dispozícií dostali priestor v zápase a kolektívnym výkonom dosiahli víťazstvo.

15.05.2022: ŠBK Junior Patrioti Levice – UNIPO BKM ISKRA Svit 78:108 (37:60)

Body LV: Volárik 18, Bielik 16, Slamka 14, Solčánsky 11, Chaban 7, Misal a Tončík po 4, Kürti a Šmrhola po 2.

Zápas bol v réžii domácich, pomerne rýchlo odskočili na vyšší bodový rozdiel, ktorý sa aj napriek snahe nepodarilo skresať. V priebehu zápasu nám robili komplikácie ďalšie zranenia do už hráčsky oslabeného družstva. Aj napriek veľmi úzkej rotácii a vyššiemu bodovému rozdielu to hráči nevzdali a bojovali do konca zápasu. Súper bol v tomto zápase lepší a zaslúžene vyhral.

KADETI U17:

07.05.2022: ŠBK Junior Levice – BK AS Trenčín 69:57 (37:24)

Body LV: Kulčár 22, Lipovský 16, Krnčan 8, Pilinszký a Meňuš po 6, Števko 5, Gregáň 4, Kopernický 2.

Na svoj posledný zápas v sezóne nastúpili dnes naši kadeti proti rovesníkom z Trenčína. V predzápasovej porade sme sa dohodli, že si tento posledný zápas chceme užiť a odmakať naplno, čo sme v 1. štvrtine jednoznačne dokázali. Od začiatku sme súpera veľmi dobre bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, čo viedlo k výhre 26:16. V druhej časti hry sme v obrane neubrali, len v útoku sme sa trošku viac trápili, pravdepodobne preto, že super si postrážil naše protiútoky a proti výškovej prevahe v hre 5 na 5 sme sa ťažšie presadzovali, čo viedlo k výhre súpera 11:13. V druhom polčase sme naďalej pracovali v obrane na 100%, čo viedlo k množstvu chýb súpera, ktoré sme umnou hrou využívali. Taktiež sme si oveľa viac začali strážiť domáci doskok, takže súper nemal 2. či 3. šance na skórovanie. Do poslednej časti hry sme išli s 10 bodovým náskokom (50:40). V obrane sme nepoľavili a začali v útoku viac doskakovať, čo zapríčinilo, že sme boli viac v útoku ako v obrane, čo logicky viedlo k veľkej únave súpera a náš náskok sa postupne navýšil v 35 minúte, až na 19 bodov (65:46). Mohli sme tak postupne zapojiť všetkých 12 hráčov, ktorí dobojovali zápas do víťazného konca.

MLADŠÍ ŽIACI U13 (TURNAJ V KOMÁRNE):

14.05.2022: ŠBK Junior Levice – BBA Komárno 20:59 (10:33)

Body LV: Mátéffy a Števko po 8, Čudai a Varga M. po 2.

V prvom stretnutí si Levičania zmerali sily proti domácim hráčom z Komárna. Vekom starší súper od úvodu zápasu diktoval tempo hry, agresívnou obranou nútil Levičanov k stratám, ktoré nekompromisne trestal rýchlymi protiútokmi a do polčasu si tak budoval pohodlný náskok. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, avšak Levičania už pôsobili lepším dojmom a dokázali taktiež predviesť niekoľko pekných kombinácii.

14.05.2022: ŠBK Junior Levice – B.S.C. Bratislava 11:64 (8:34)

Body LV: Varga M. a Vrba po 4, Mátéffy 2, Števko 1.

Druhé stretnutie rozhodol súper z Bratislavy prakticky už v prvej časti hry. Od úvodu navyšoval svoj náskok rýchlymi protiútokmi, prípadne, najmä vďaka výraznej výškovej prevahe premieňal ľahké koše z množstva opakovaných pokusov. Výrazný problém s obranným doskokom u Levičanov pretrvával aj v druhom polčase a tak, súper svoj náskok navyšoval až do záverečného klaksónu.

14.05.2022: ŠBK Junior Levice – MIBA Stupoava / Lozorno 36:38 (18:10)

Body LV: Števko 13, Mátéffy 12, Krkoš 6, Varga M. 3, Laktiš 2.

Do záverečného stretnutia nastúpili Levičania koncentrovane a súpera nútili k chybám, ktoré dokázali trestať. Postupne sa im darilo budovať si mierny náskok, ktorý si udržali až do polčasu. Po prestávke však prebral iniciatívu súper podarilo sa mu skóre vyrovnať. V záverečnej štvrtine dokázal súper strhnúť vedenie na svoju stranu a hoci mali Levičania v posledných sekundách dobrú príležitosť poslať zápas do predĺženia, nestalo sa tak a pripísali si nakoniec veľmi tesnú prehru.

STARŠÍ MINI ŽIACI U12 (TURNAJ V BRATISLAVE):

07.05.2022: ŠBK Junior Levice – B.S.C. Bratislava 13:51 (5:28)

Body LV: Vávra 6, Vrba 4, Lomen, Krkoš a Sivák po 1.

Úvodný zápas turnaja sa od prvej minúty zápasu niesol v réžii súpera, ktorý agresívnou obranou nútil Levičanov k chybám a postupne si budoval pohodlný náskok. Levičania sa dostávali do množstva príležitostí, avšak nedokázali ich úspešne zakončiť. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a súper tak dotiahol zápas do víťazného konca.

07.05.2022: ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka 33:35 (18:18)

Body LV: Vávra 13, Sivák 8, Vrba 4, Krkoš, Lomen, Šafár a Vrecník po 2.

Úvod druhého zápasu Levičania nezachytili a pustili súpera do trháku, pričom v polovici prvej štvrtiny viedol súper o 10 bodov. Po oddychovom čase sa Levičania prebrali a znížili skóre len na rozdiel jedného koša. Od druhej štvrtiny sa hra vyrovnala a tímy sa striedali vo vedení prakticky až do záverečného hvizdu. 5 sekúnd pred koncom sa Levičanom podarilo vyrovnať a zápas tak zdanlivo smeroval do predĺženia. So záverečným klaksónom však zaznel nepochopiteľný hvizd rozhodcu, ktorý daroval súperovi 2 trestné hody. Nič nezmenil ani fakt, že druhý rozhodca súčasne signalizoval koniec štvrtiny. Ponúknutú šancu súper využil a tak si Levičania bez možnosti na vyrovnanie pripísali veľmi nešťastnú prehru.

07.05.2022: ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka 31:30pp (12:4)

Body LV: Vávra 11, Vrba a Sivák po 7, Krkoš, Šafár a Mátéffy po 2.

Druhý zápas medzi Levicami a domácou Karlovkou sľuboval opätovne vyrovnaný priebeh. Úvod zápasu bol však úplne opačný, ako v prvom meraní síl. Levičania si vypracovali pomerne rýchlo pohodlný náskok a dokázali si ho ustrážiť aj do polčasu. V tretej štvrtine nič nenasvedčovalo obratu zo strany domácich, avšak opak bol pravdou. V štvrtej štvrtine dokázal súper skóre zápasu otočiť a opätovne to boli Levičania, ktorí dokázali 10 sekúnd pred koncom vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. V prvom predĺžení sa nerozhodlo a tak prišlo na rad aj druhé, v ktorom Levičania pár sekúnd pred koncom skórovali a otočili tak stav stretnutia vo svoj prospech. Najtesnejší náskok si už ustrážili a pripísali si tak zaslúženú výhru. Chlapcov treba pochváliť za to, že sa nevzdali a napriek nešťastnej prehre z prvého zápasu dokázali zabojovať a zvíťaziť.