OCEŇOVANIE NAJLEPŠÍCH ŠPORTOVCOV MESTA LEVICE

V utorok 7.9.2021 sa uskutočnilo v Synagóge v Leviciach udeľovanie ocenení najlepším športovcom mesta Levice za roky 2019 a 2020. Z nášho klubu boli oceňovaní v individuálnych kategóriách:

Samuel Solčánsky, kadet ŠBK junior Levice

Matej Tončík, kadet ŠBK junior Levice

Matej Tončík a Samuel Solčánsky boli súčasťou družstva kadetov (ročník narodenia 2003 a 2004), ktorí  pod vedením trénera Richarda Kucsu, obsadili 2. miesto a titul vicemajstrov Slovenska získali na finálovom turnaji v Košiciach v júli 2020.

Matej Tončík získal ocenenie MVP (za najlepšieho hráča družstva ŠBK Junior Levice na tomto turnaji o titul Majstra Slovenska).

Samuel Solčánsky bol kľúčovým hráčom, ktorý výraznou mierou a dosiahnutými bodmi prispel k postupu družstva ŠBK Junior Levice do finále Majstrovstiev Slovenska.

Športový kolektív roka: 

Školský basketbalový klub Junior Levice: Družstvo Kadetov U17 (ročník narodenia 2003 a 2004), menovite Alex Krajčovič, Lukáš Kulčár, Juraj Gregáň, Matej Tončík, Tomáš Kadluba, Peter Kováčik, Samuel Solčánsky, Martin Bielik, Samuel Rákoci, Martin Slamka, Samuel Szabó, Samuel Šmrhola a Samuel Misal pod vedením trénera Richarda Kucsu, obsadil 2. miesto a titul vicemajstrov Slovensko získali na finálovom turnaji v Košiciach v júli 2020.

Keďže kvôli pandémii boli až dnes udeľované ocenenia aj za rok 2019:  

V individuálnych kategóriach:

Daniel Chaban, kadet

kapitán družstva a MVP hráč v družstve kadetov, ktoré sa stalo Majstrom Slovenska v basketbale v sezóne 2018/2019.

“Ďakujeme za ocenenie, ceníme a vážime si to. Snahou ŠBK Junior Levice je okrem výchovy hráčov aj dôstojné reprezentovanie nášho klubu, školy a mesta. Dnes bolo v rámci mesta Levice ocenených veľa talentovaných športovcov, trénerov a úspešných športových klubov a pre všetkých bolo posledné súťažné “COVID” obdobie veľmi náročné. Preto som rád, že sme sa aj my ocitli medzi touto športovou Levickou elitou. Verím, že si tento trend udržíme čo najdlhšie. Gratulujem chalanom k individuálnym oceneniam, rovnako gratulujem kolektívu hráčov a ďakujem všetkým, ktorí pracujú a pomáhajú v klube, toto ocenenie je aj ich zásluha,” povedal šéftréner ŠBK Junior Levice Richard Kucsa.