MLADÍ MUŽI U20 NA EYBL DO MAĎARSKA

Spoločný projekt Patriotov Levice, ŠBK Junior Levice a MŠK Žiar nad Hronom pokračuje medzinárodnou konfrontáciou

Spoločný tím, s výnimkou Chabana a Pažického, ktorí už nespadajú do tejto vekovej kategórie, odohrá počas štyroch dní (30.11. – 03.12.2023) štyri zápasy v rámci európskej mládežníckej basketbalovej ligy EYBL v kategórii juniorov U20. V tejto súťaži bude pôsobiť pod názvom Patrioti ŠBK Junior Levice. Prvý turnaj skupiny B sa odohrá v maďarskom meste Veszprém, kde naši hráči dnes večer o 18:00 nastúpia proti domácemu tímu.

„V tomto ročníku v tejto kategórii je novinka, že už celá základná časť sa odohrá v jednej spoločnej divízii, v piatich základných skupinách, každá s 9 družstvami. V našej základnej skupine odohráme osem zápasov počas dvoch turnajov. Na prvom turnaji odohráme zápasy proti trom maďarským družstvám a jednému nemeckému. Na druhom turnaji, ktorý bude v Leviciach v dňoch 4. – 7. januára 2024, nastúpime proti českým Pardubiciam a tímom z Holandska, Anglicka a Rakúska“, približuje Gabriel Sirotňák, prezident klubu ŠBK.

Zároveň dodáva, že verí v potvrdenie dobrej formy zo zápasov 1. ligy mužov na Slovensku, kde je družstvo po piatich zápasoch bez prehry na 1. mieste tabuľky, a že hráči využijú šancu podať kvalitné výkony aj v tejto medzinárodnej konfrontácii.

Trinásť členné družstvo povedie na turnaji ako hlavný tréner Peter Kováčik, jeho asistentom bude Dominik Kulčár. O cieľoch, s akými cestujú na tento turnaj, hovorí Peter Kováčik nasledovné: „Naša účasť na turnaji EYBL U20 je vždy pre našich hráčov a klub veľká príležitosť prezentovať našu prácu aj v zahraničí. Tento turnaj má svoje významné postavenie v európskom basketbale a dobré výsledky “idú do sveta”. Je to turnaj pre hráčov veľmi náročný, keď odohráme za štyri dni štyri zápasy. Chceme dobre reprezentovať náš klub a ideme do Veszprému pobiť sa o víťazstvá. Získané skúsenosti určite pomôžu hráčom v ich ďalšom basketbalovom raste…“.

NOMINÁCIA HRÁČOV:

Alex Krajčovič, Samuel Solčánsky, Matej Tončík, Lukáš Kulčár, Yehor Yakushev, Michal Gregáň, Michal Števko, Andrej Kasan, Matej Valent, Adrián Kňažko, Dávid Truben, Bruno Juhász a Oliver Ondrík.

ROZPIS ZÁPASOV:

Štvrtok 30.11.2023 o 18:00: Athlete + Veszprém (HUN) – Patrioti ŠBK Junior Levice (SVK)
Piatok 1.12.2023 o 15:30: Patrioti ŠBK Junior Levice (SVK) – TSE Basket (HUN)
Sobota 2.12.2023 o 11:00: Patrioti ŠBK Junior Levice (SVK) – EMTV Hamburg (GER)
Nedeľa 3.12.2023 o 13:00: Patrioti ŠBK Junior Levice (SVK) – Budapest Honved (HUN)