DOMÁCI JUNIORI S TITULOM VICEMAJSTRI SLOVENSKA V SEZÓNE 2021/22

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BASKETBALE JUNIOROV U19

Levičania organizovali po troch rokoch opäť finálový turnaj v kategórii juniorov. Počas troch dní (27. – 29.05.2022) sa odohralo celkovo 12 zápasov za účasti ôsmich družstiev. Turnaj sa odohral vyraďovacím spôsobom, podľa umiestnenia po dlhodobej časti súťaže.

Levičania ako druhý tím po dlhodobej časti, nastúpili na úvod turnaja proti siedmemu tímu zo Serede. Priebeh prvého polčasu bol pomerne vyrovnaný, Levičania súperovi odskočili na rozdiel 12 bodov až v závere polčasu. Do tretej štvrtiny nabehli na súpera agresívnou a tvrdou obranou, z čoho vznikali vhodné pozície pre skórovanie a do štvrtej štvrtiny si niesli 23 bodový rozdiel, ktorý po úspešnej trojke Bielik zvýšil na 26 bodový rozdiel. Hoci húževnatí hostia bojovali do samotného konca, Levičania si víťazstvo postrážili a vstúpili tak do turnaja úspešne a postúpili do semifinále.

V sobotu proti Levičanom nastúpil, v súboji o postup do finále, súper z Prievidze. Priebeh zápasu bol podobný ako proti Seredi. Levičania si preto do polčasu niesli „len 5-bodové vedenie. Vstup do tretej časti bol opätovne lepší, navyše okorenený niekoľkými úspešnými trojkami Bielika, Kulčára, Tončíka a Levice viedli v polovici tejto štvrtiny aj o 15 bodov. Super sa však nevzdával a na konci tretej periódy to bolo iba 55:48 pre Levice. Začiatok poslednej štvrtiny bol v réžii najmä Tončíka so Solčánskym a vo štvrtej minúte to už bolo o 20 bodov, 70:50. Výborný výkon podávali aj ostatní hráči, dobrú robotu v obrane odvádzal Slamka, postupne sa pridali aj všetci hráči a Levičania sa mohli tešiť z postupu do finále.

V nedeľu sa odohral finálový zápas, v ktorom si sily zmerali prvé dve družstvá aj dlhodobej súťaže. Inter sa do finále prebojoval po hladkých a výrazných víťazstvách nad Spišskou Novou Vsou i Košicami. Levičania so súperom držali pomerne vyrovnanú partiu iba v 1. štvrtine, ale postupom času prebrali jasnú prevahu v zápase hostia. Levičania v užšej rotácii nenašli energiu na vyrovnanejšiu partiu a tak titul Majstrov Slovenska hladko a zaslúžene získali basketbalisti Interu Bratislava.

Richard Kucsa, hlavný tréner juniorov: “Výsledné 2. miesto v tejto sezóne je spravodlivé a plne zaslúžené. V prvých dvoch zápasoch sme potvrdili úlohu favorita, kde sme bez väčších problémov postúpili do finále. Náš súper vo finále bol lepší, tak nám len ostalo im zagratulovať k výhre. Mrzieť nás môže iba fakt, že sme neboli v čase turnaja v optimálnom zdravotnom stave, čo sa odzrkadlilo v niektorých fázach zápasov a vo väčšej kumulujúcej únave niektorých hráčov. Celkovo môžem vysloviť s celou sezónou spokojnosť, napriek globálnej situácii sme pracovali na maximum a odovzdali v zápasoch a na tréningoch to najlepšie, čo sme vedeli. Hráčom gratulujem k výkonom v sezóne a k umiestneniu na MSR. Ďakujem nášmu klubu a organizátorom za bezproblémový priebeh turnaja, možnosť hrať v domácom prostredí,” poďakoval po turnaji Kucsa.

ALL STARS

Do „All Stars“ tímu „A“ boli trénermi, rozhodcami, technickým komisárom a riaditeľom turnaja vybraní aj dvaja Levičania: Samuel Solčánsky a Matej Tončík.

Slávnostné vyhodnotenie turnaja a udeľovanie ocenení vykonal primátor mesta Ján Krtík, spolu s Milanom Brziakom, technický komisárom SBA a Gabrielom Sirotňákom, prezidentom domáceho klubu a členom Výkonného výboru SBA.